Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a baj a női kvótával?

Mi a baj a női kvótával?

Figyelt kérdés
2018. márc. 12. 09:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Az nem. A bérezésnek is függetlennek kell lennie a nemi szervektől."

Bocs Off!

Elképzelem, hogy valaki azért kap kisebb/nagyobb fizupapírt, mert nincs meg a 18/4,5 vagy a 90C.

(azt hogy ki a férfi és ki a nő az adott esetben azt meg ne is firtassuk XD )

2018. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy csak látszatmegoldás és abból sem túl jó. Hosszútávú megoldás az lenne, ha a nőket (is) ösztönöznék, hogy válasszanak politikusi stb.. pályát, de a kvótázás főleg hosszú távon semmire sem megoldás.
2018. márc. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
24%

"Tehát adott esetben rá kell kényszeríteni egy x fős céget, hogy legyen 40% fő női/férfi alkalmazottja? "


Én ezt politikai illetve hivatali berkekben értettem. Természetesen a versenyszférában vagy egyes speciális szakágakban ez nem lehet így.


Az a helyzet amúgy, hogy jelenleg is jellemzően az dönti el sok helyen a dolgokat, hogy mi van az ember lábai között, csak - évezredek óta - ez a férfi nem számára előnyös. Ezt igenis érdemes lenne kiegyenlíteni. Szerencsére ez a folyamat a jellemző, szóval nem aggódom. Szerintem a nők közügyekben ugyanannyira kompetensek tudnak lenni mint a férfiak, még ha ez sok férfinak nem is tetszik még.

2018. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
23%

"Az a helyzet amúgy, hogy jelenleg is jellemzően az dönti el sok helyen a dolgokat, hogy mi van az ember lábai között, csak - évezredek óta - ez a férfi nem számára előnyös."


Ez a gondolkodásmód a baj. Már réges-rég azonos jogaik vannak a nőknek, semmi sem akadályozza meg őket semmiben. Undorító ez az önsajnáltatás.

2018. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
35%
Az, hogy ne csak a zsíros, jól fizető irodai, egyéb munkaköröknél követeljék ezt, hanem a gyári, fizikai jellegű munkáknál is! :D
2018. márc. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%

14:


Igen, papíron valóban egyenjogúság van. A gyakorlat szerint sok helyen azonban nem. Van ahol igen. Nem vagyok egyetlen női jogvédő szervezetnek sem a tagja, csak látom amit látok.

2018. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
17%
16, a nőiségnek is ugyanúgy megvannak az előnyeik. Kevesebbet kell dolgozniuk, keresniük, sokszor nem ők fizetnek, tovább élnek, könnyebb munkát végeznek úgy, hogy gyengébbek a képességeik, orrba-szájba manipulálnak, és valójában ők az erősebbik nem. A prosztatájukkal sincs bajuk. Nehéz fizikai munkákban persze nem akarnak kvótát.
2018. márc. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

Lehet ilyen cinikusan is hozzáállni, pontosan erről beszéltem, itt tartunk ma. Tudod, körülöttem ugyanannyi kőkenényen dolgozó nő van mint férfi - a feleségem nagyon is ilyen - akikkel sokszor a saját férjeik is nehezen veszik fel a tempót, plusz a gyerekkel is többet foglalkoznak.

Nincs amúgy ebben ennyi, emberek. Csak oda kellene figyelni arra ami elvileg létezik, gyakorlatilag meg sokszor sérül. Nyilvánvalóan az sincsen rendben ha valahol a pasikat közösítik ki csak a fütyijük miatt. Csak szerintem ebből kevesebb van.


Tisztelnünk kell egymás értékeit, ennyi.

2018. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Kellene a parlamentbe a férfiak és nők mellé meleg, hátrányos helyzetű, kisebbségi, és az összes rasszból is kvóta. Tehát mindegyikből egyenlően, vagy mégsincs egyenlőség?
2018. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!