Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem közös megyegyezési alapon...

Nem közös megyegyezési alapon hogy megy a válás és vagyonmegosztás?

Figyelt kérdés

Édesanyám és Édesapám válnak, már minden gyerek nagykorú, viszont a válás megkezdése előtt apám lelépett az eladott közös lakás pénzével és vett magának egy másik házat és ráiratta a nővérem nevére. Nem szeretnénk ha kisemmiznénk Édesanyámat, a válást már elindították, így csak érdeklődni szeretnék, hogy hogyan is megy a dolog. Anyukám csak addig nem dolgozott míg nagyon kicsik voltunk. (6 évente 3 évet) De apukám eléggé időközönként, mert majdnem mindenhonnan kirúgták 1-2 év után. 32 évig voltak házasok. Milyenek a kilátásaink? Valószínűleg nem akarja apánk odaadni a felét anyunknak, így nem tudom közös megegyezésnek mondani. Hátha volt valakinek ilyesmi tapasztalata. Olvastam pár dolgot de azok sok éve lettek kiírva, így hátha van valami frissebb.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat!:)



2018. márc. 11. 19:43
 1/1 anonim ***** válasza:
A 2013. évi V. törvény a polgári törvénykönyvről ismeri a házastársi közös vagyon és különvagyon intézményét - 4:37. §, 4:38. §. Az előbbi jogszabályhelyeket kell tanulmányozni, vajon esetünkben mi tartozik a közös vagyonhoz, s mi a különvagyonhoz, a megosztásnál ennek lesz jelentősége, a közös vagyonhoz tartozó tárgyak egyenlő arányban oszlanak, a különvagyonhoz tartozó tárgyakat pedig az kapja, akit illet.
2018. márc. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!