Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem értek egyet a vádiratban...

Nem értek egyet a vádiratban leírtakkal létezik hogy nekem adjona bíróság igazat?

Figyelt kérdés
2018. márc. 10. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyet nem értés kevés lesz hozzá, de természetesen meghallgatják amit mondasz, és ha igazolni tudod, alá tudod támasztani, akkor figyelembe fogják venni.
2018. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Elvielg igen, de az ügyészésg eredményessége elég magas, szóval alaposan fel kell kötnöd a gatyádat, ügyvéd nélkül szeintem nem sok esélyed. Amúgy mivel nem értesz egyet? A tényekkel? A motivációval? A beállítással?
2018. márc. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem értesz egyet, önmagában kevés. Ha ezt megfelelően bizonyítani is tudod, akkor már vannak esélyeid.
2018. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos nagy butaságokat írogatnak az előttem szólók. Nem akarom bántani őket, de ez az igazság.


Valójában:

Az ügyészség áll az egyik, a terhelt a másik oldalon, a bíró meg középen, aki az ügyben határoz.

Ez azt is jelenti, hogy a vádnak semmivel nincs több joga a bíró előtt, mint a vádlottnak.

A vádlónak (ez az ügyész) az állításait hitelt érdemlően bizonyítania kell. Ha erre nem képes, akkor a vádlottat minden további nélkül felmentik, adott esetben még kártérítik is.

Olyan is előfordulhat (szerintem a kérdező esete is ilyesmi lehet), hogy a vád több dologgal vádolja a terheltet, de azoknak csak egy része igaz, esetleg nem úgy igaz, ahogy az a vádiratban meg van fogalmazva.

A vádirat nem itélet, tehát az ellen fellebbezni nem lehet, maximum a tárgyaláson bizonyíthatja, vagy inkább ellenbizonyíthatja a vádlott az abban foglaltakat.


Írta valaki, hogy a vád jó eredményességgel dolgozik.

Ez igaz, de ez azért van így, mert az ügyészség zömében olyan esetekben emel vádat, amikor a bizonyítottság biztos, vagy annak látszik. Ez azonban nem jelenti automatikusan azt, hogy a vád soha ne tévedne. Sajnos vannak esetek, amikor a vád is hülye és a bíró sem egy zseni. Ilyen esetben akár el is itélheti az amúgy ártatlan vádlottat a hülye bíró, ahogy elitélte a hajdú-kaiser párost is, holott vétlenek voltak, legalábbis a móri esetet illetően.


Azt is írják, hogy az egyet nem értés kevés. Nos, ez sem így van.

A vád kötelessége, hogy a vád tárgyává tett bűncselekményeket a vádliottra bizonyítsa. Ehhez a vádlottnak nem kell megszólalnia sem, hiszen joga van hallgatni és az a jó igazságszolgáltatás, ahol úgy is felmentik/vagy elitélik a vádlottat (bűnösség szerint), ha az meg sem szólal.

2018. márc. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!