Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyemen ezt megtehetem?

Munkahelyemen ezt megtehetem?

Figyelt kérdés

Másfél éve dolgoztam itt. Ma mentem vissza két hét táppénzről, mert tüdőgyulladásom lett. Viszont a mai napon ki lettem rúgva, mert ők nem tudják kitermelni ezt amíg én beteg voltam.


A lényeg:

2018.03.05(mai naptól) nem kell bemennem dolgozni.

A közös megegyezésen alapuló munkaviszony megszüntetése lapon amit aláírtam az van írva, hogy 2018.04.05-én szűnik meg a munkaviszony. A Februári fizetésem utalva megkapom mint eddig a márciusi és áprilisra 5 napot ma megkaptam készpénzben. Mai dátum van írva a lapra.


Ha nem találok új munkahelyet addig és mondjuk Április 3-án elmegyek táppénzre olyankor mit tud tenni a volt munkaadóm aki elvileg akkor még a munkaadóm ugye?!


2018. márc. 5. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
2018.04.05-el megszűnik a munkaviszonyod. Akkor is, ha megmurdelódsz vagy táppénzre mész. Onnan már nem leszel biztosított általuk.
2018. márc. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek. Már nincs passzív táppénz. Ha elmész betegállományba (ami talán még nem is táppénz múgy), csak annyit érsz el, hogy kevesebb pénzt kapsz -> nem éri meg semmiképp.
2018. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ilyen esetben mi készteti arra a munkavállalót, hogy aláírjon egy közös megegyezéses munkaviszony megszüntetőt?
2018. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem kell dolgoznia sem a felmondási idő alatt Miért ne írná alá? Semmit nem veszít.
2018. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Mert erősen sántít a dolog. 2 hetet nem tudott a cég kigazdálkodni, de 1 hónapot igen, sőt előre kifizetve, készpénzben.
2018. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jaj, de nagyon kár volt ezt aláírni... ezzel az indokkal kogszerűen nem mondhatott volna fel, erre te sláírod a közös megegyezést ...
2018. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Több dolog késztetett az aláírásra.

Nem egy álom munkahely. 2 főnök, apa-lánya. Apuka kőkemény alkoholista kommunista korszakban ragadt emberke. Reggel négykor matt részeg. Így vitt minket kocsival az üzembe és onnan vissza a fenti üzembe. Semmire nem emlékszik soha, leszarja a munkásokat. Számára ők csak a dolgozói. Amikor mondja szerinte menni kell dolgozni, fenyegetőző, arrogáns ember. A lánya szeleburdi, fogalma sincs a szakmához, de legalább próbálkozik. A munkakör egészségtelen. Plusz minden jött-ment alkoholista a társaság akik az öreg haverjai és egész nap isznak és bagóznak. Szóval én már nem éreztem jól magam itt amúgysem. Jobban jártam így szerintem, hogy most van egy hónapom bejelentve és kifizetve munkát keresni mint ha én mondtam volna fel. De akkor miért akarnék még akadékoskodni és miért nem hagyom az egészet?

Ne az öreg nyerjen (bár úgyis ő nyert, megtehet bármit, tele van pénzzel). Nem kevésszer rúgott belém és alázott meg. Én nekem tűrni kellett mert itt van a feleségem kislányom és a ház is. Meghát 2 hét táppénz miatt? Konkrétan dögrováson voltam itthon tüdőgyulladással és erre kell ma bemennem? Ráadásul úgy, hogy valahogy még tudat alatt előjött és rákérdeztem a lánynál hogy most remélem ezért nem fognak kirúgni?! A válasz jajj dehogyis, gyógyulj az a legfontosabb volt. Hónapja még dícséretet is kaptam a munkám miatt..

Nagyon röviden és tömören ennyi. De akkor aláírtam és ez a vége. Köszönöm mindenkinek!

2018. márc. 5. 23:31
 8/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
Jaa, ez ilyen gané munka. Akkor hagydott őket, persze, eddig se kellett volna hülyének lenni. Táppénzre mehetsz, de beljebb nem leszel vele.
2018. márc. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!