Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Beperelhető rágalmazásért az...

Beperelhető rágalmazásért az a nő, aki azt állította, hogy én vagyok a gyereke apja?

Figyelt kérdés

Néhány hónappal ezelőtt a volt barátnőm azt állította, hogy a nemrég született gyerekének én vagyok az apja. Mivel én ezt nem fogadtam el, a bírósághoz fordult. A bírósági kötelező dns vizsgálat során kiderült, hogy nekem volt igazam és nem vagyok az apja.


Alapvetően nem foglalkoznék ezzel, hiszen nincs okom arra, hogy továbbra is folytassam vele ezt a vitát. Azonban amióta elkezdődött a per lejárató kampányt indított ellenem. A facebookon olyan tartalmakat oszt meg, amiben engem becsmérel. A családja zaklat telefonon, hogy hiába a vizsgálat eredménye és a bíróság döntése, szerintük én hazudok. A volt barátnőm pedig a munkahelyem előtt olyan nyomtatott papírokat osztogatott a munkatársaimnak, amin a fotóm szerepel ezzel a szöveggel: "Így néz ki egy görény, aki felcsinálni képes egy nőt, de a gyerekét már nem vállalja fel!" Persze a munkatársaim tudnak az esetről és nem foglalkoztak vele, de ez akkor is bosszantó dolog volt.


Ennek fejében reális dolog, ha beperelem őt rágalmazásért? Vagy inkább ne foglalkozzak vele?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2018. febr. 26. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen és nagyon könnyen egy vérvizsgálattal kiderül hogy igaz vagy nem mivel ez megtörtént ugathat bármit aputri a segélyekért közöd nincs hozzá rágalazásért meg zaklatásért feljelentheted
2018. febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy perelném mint a "huzat"... azért ez nem kis rágalom.
2018. febr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hogy merül fel benned az, hogy nem perelsz? Csak azért, mert nuni van a lába között? Menj nyugodtan a bíróságra.
2018. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rágalmazás, hanem becsületsértés (nem anyagi kárért is kérhetsz anyagi kártérítést). Amennyiben igazolható anyagi kár is ér munkahelyen vagy máshol, de ezzel kapcsolatban, akkor anyagi kártérítést is kérhetsz pluszban.
2018. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pereld! Különben egyre több ilyen eset lesz, ezek egymást tüzelik.

Arra megy, hogy fizess neki gyerektartás szerűséget, és ő wellnessben babázhasson az új pasijával.

2018. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De hát ez képtelenség. Ő is megkapta a bírósági végzést? Milyen alapon gondolhatja még mindig, hogy te vagy az apa? Szerinted.
2018. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Felteszem, az igazi apától kevesebb gyerektartást tudna lehúzni, ezért csinálja. Rosszabb esetben olyan futó kaland volt, hogy el sem tudja érni... Csak ezt ciki beismerni.
2018. febr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Zaklatás miatt tegyél feljelentést, konzultálj egy ügyvéddel!
2018. febr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Történt valami azóta?
2021. febr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!