Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az létezik, hogy gyermektelen...

Az létezik, hogy gyermektelen idős házaspárnál annak a rokonai örökölnek mindent, aki utoljára hal meg?

Figyelt kérdés
Meghalt egy idős néni az utcánkban, gyereke nem volt, a testvérei (ők sem élnek már) gyerekei örökölnek utána. Nekem ebben csak az a furcsa, hogy a ház eredetileg közös volt a néni férjével, aki már régen meghalt. Én úgy érezném igazságosnak, hogy felesben örököljön a két rokonság. Tudom, hogy a törvény szerint nyilván a férje halálával a néni örökölt mindent, így megy tovább aztán az ő rokonaira, de igazságos egy olyan törvény, ami arra az esetlegességre épül, hogy ki hal meg előbb/később?
2018. febr. 18. 19:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Amit te írsz, az csak az ági vagyonra vonatkozik, a házasságon belül közösen megszerzett dolgokra nem. Az utóbbi a házastársra száll."


Honnan vetted ezt a hülyeséget?

A házastársra a közösen szerzett vagyonból eddig nem szállt semmi, jelenleg egy gyermekrészt örököl. Akit kritizálsz, az pontosan úgy írta le, ahogy a törvény rendelkezik.

2018. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha ennyire érted a dolgot akkor miért itt kérdezösködsz ? Okitod az embereket ! Unatkozol ?
2018. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12: Dehogy érti!

Éppen ez az, hogy hülye hozzá.

Elkivánná, hogy olyan örököljön, aki nem is létezik.

2018. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Most már részletes hagyatéki leltárt kérnénk (annak megadásával, hogy abból mi volt az ági vagyon) , és az élő rokonok rokonsági fokát, öntsünk tiszta vizet a pohárba.
2018. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A házastárs korábban is csak akkor nem örökölt tulajdonjogot, ha éltek egyenesági leszármazottak. Ez változott meg annyiban, hogy ma már gyerekek mellett is örököl tulajdonjogot a házastárs, nem csak haszonélvezetet, mint eddig.

Tisztában vagyok nagyvonalakban az öröklésjoggal, nem emiatt tettem fel a kérdést. Igazságszolgáltatás szempontjából érzem neccesnek, hogy kizárólag az elhalálozások kronológiai sorrendjén (azaz a mázlin) múljon, hogy ugyanabból a vagyonból, ugyanazzal a rokonsági fokozattal örökös lesz valaki, vagy sem.

2018. febr. 18. 21:17
 16/17 anonim ***** válasza:
45%

"A házastárs korábban is csak akkor nem örökölt tulajdonjogot, ha éltek egyenesági leszármazottak"


Ez hülyeség. A házastárs korábban is örökölhetett, bizonyos feltételek fennállása esetén, csak az ági vagyon volt kivétel ez alól.

2018. febr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Amikor a néni örökölt, az az ő magánvagyona lett, utána pedig miért örököljön az, akivel semmi rokonsága sincs.
2018. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!