Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az létezik, hogy gyermektelen...

Az létezik, hogy gyermektelen idős házaspárnál annak a rokonai örökölnek mindent, aki utoljára hal meg?

Figyelt kérdés
Meghalt egy idős néni az utcánkban, gyereke nem volt, a testvérei (ők sem élnek már) gyerekei örökölnek utána. Nekem ebben csak az a furcsa, hogy a ház eredetileg közös volt a néni férjével, aki már régen meghalt. Én úgy érezném igazságosnak, hogy felesben örököljön a két rokonság. Tudom, hogy a törvény szerint nyilván a férje halálával a néni örökölt mindent, így megy tovább aztán az ő rokonaira, de igazságos egy olyan törvény, ami arra az esetlegességre épül, hogy ki hal meg előbb/később?
2018. febr. 18. 19:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az öröklési jog már csak ilyen. Abban a pilanatban kell kirtékelni a szitut, amikor valaki meghal. És azt már utólag nem lehet visszacsinálni.
2018. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A házastárs (házassági szerződés és mást kimondó végakarat hiányában) az elsődleges örökös, ha a házasságból nem születtek gyerekek. Minekutána a néni a férj örököse, ezért hozzá került a tulajdonjog másik 50 százaléka a férj halála után és így kapott 100%-nyi részesedést, tekintve, hogy a férfinek nem voltak egyenesági leszármazottai, akik ha lettek volna, akkor annyi részben örököltek volna, ahányan vannak + a néni személye (2 gyerek esetén ketten kaptak volna egy-egy harmadot, a harmadik harmad pedig a nénié lett volna). Mivel a néninek nem volt természetes örököse, lévén se gyereke, se házastársa, így az ő oldaláról a legközelebbi rokonok váltak a 100%-nyi tulajdonjog részarányos örökösei, a férj rokonai, mivel a férj halálakor még élt annak a természetes örököse és ő örökölt, nem részesülhetnek, hacsak nem tudják bizonyítani, hogy komoly anyagiakat invesztáltak a házba és váltak így résztulajdonossá.
2018. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. Ha valaki meghal azonnal lesz hagyatéki tárgyalás. Régen ha az elhunytnak nem voltak gyerekei,és nem is végrendelkezett akkor mindig a vérszerinti legközelebbi (ek) az örökösök. Ma már a feleség is örököl 1 bizonyos részt . De te nem tudhatod hogy az utcátokban lévő embereknek pontosan hogyan áll a hivatalos tulajdon joguk . Még sokszor a tulajok sem tudják 100% ban.
2018. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Létezik, mert ez így helyes.

Amikor az apóka halt meg, akkor meg annak a rokonai örököltek.

Mi a gondod?

2018. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Megvolt már a hagyatéki. Igazából csak engem lepett meg, a rokonokat nem, ők tudták, hogy végrendelet hiányában csak a csapat fele örököl. Jófej emberek nagyon, ismerjük mindet, gyakran jöttek látogatóba.

Nem is miattuk kérdeztem, hanem úgy általában, mert akár olyan is előfordulhat, hogy mondjuk fiatal házasok, akiknek gyerekük még nincs, balesetben meghalnak, de mondjuk nem egyszerre, és akkor akár perceken is múlhat, hogy az egyikük családjáé lesz minden az öröklési sorrend miatt?

2018. febr. 18. 20:50
 6/17 anonim ***** válasza:
Nincs itt valami tévedés ? A néni nem örökölhetett mindent a bácsi halála után, ha a bácsinak voltak még élő rokonai.
2018. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#4 Amikor a férje meghalt, a néni örökölt mindent, nem a bácsi rokonai. Ha nincsenek egyenesági leszármazottak, vagy ági vagyon, akkor a házastárs örököl egyedül.
2018. febr. 18. 20:53
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem érted az egészet . Ha a gyermektelen fiatal akkor a "férj-feleség " csak bizonyos részt örököl. A többit az elhunyt testvére ,ha van.Ha nincs akkor a szülei. Ha az sincs akkor megy vissza akár a 3. unokatestvér is lehet ,stb.
2018. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az elején azt nem írtad,hogy a férfinek nem voltak eggyálltalán semmi rokona. Persze az esetben úgy van. Miért kié lenne ,az államé ?
2018. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#8 Amit te írsz, az csak az ági vagyonra vonatkozik, a házasságon belül közösen megszerzett dolgokra nem. Az utóbbi a házastársra száll.
2018. febr. 18. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!