Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van itt jó családjogász?...

Van itt jó családjogász? Együtt, házasságban élő szülők esetében valóban létezik nagyszülői láthatási jog, vagy a szülők jogai felülírják? Komoly az, hogy a házaspárnak "láthatásra" kell vinnie a gyermekeit?

Figyelt kérdés
nagyszülői láthatás, családjog, gyerek

2018. jan. 17. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
6%

Ezt lefogadom valami hülye öregasszony találta ki, aki lusta elmenni meglátogatni az unokáit és inkább mondott valami jogi blablát hasra ütésből.

Nincs ilyen. A láthatási jog egy bíróság által megadott lehetőség arra, hogy valaki, aki nem szülő és nem törvényes gondviselő, de valamilyen szinten kötődik a gyerekhez foglalkozhasson a szóban forgó gyerekkel, mindenki más esetében a szülő vagy a törvényes gondviselő dönti el, hogy ki foglalkozhat a gyerekkel.

2018. jan. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj, hát az előző nagy butaság, szóvan van ilyen.


"A gyermeknek joga, hogy nagyszüleivel is személyes kapcsolatot tartson fenn. A nagyszülőknek szintén joguk, hogy az unokával kapcsolatot tartsanak fenn, vele rendszeresen érintkezzenek (ez a kapcsolattartás joga, másnéven nagyszülői láthatás).


A kapcsolattartásról - a szülők és a nagyszülők megegyezésének hiányában - a gyámhatóság dönt."


[link]

2018. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

A szülőnek meg joga eldönteni kit enged a gyereke közelébe és ez a jog üti a nagymuter kapcsolattartása való jog.

Ha egy jog szembe kerül egy másikkal, akkor bíróság eldönti, hogy melyiknek nagyobb a létjogosultsága és annak a javára dönt. A felügyeleti jog üti a kapcsolattartási jogot, magyarul ha megjelenik a papi az ajtóban és arra hivatkozik, hogy joga van látni az unokáját, akkor a szülő simán elzavarhatja azzal, hogy neki meg a felügyeleti jogánál fogva eldöntheti ki láthatja őt. Ugyanúgy, ahogy neked jogod van autót vezetni, úgy a rendőrnek joga van megállítani és ilyenkor a két jog közül az utóbbi veri a másikat, ugyanis vannak olyan jogok, amikkel korlátozhatsz más jogokat. Persze lehet menni rinyálni a bíróságra, hogy "de bezzeg a jogaim", de amikor a jogaid gyakorlásával mások előbbre való jogát akarod megsérteni, akkor a bíróság kiküld egy levelet, amiben az áll, hogy "sorry, de ezt nem".

2018. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:

"A szülőnek meg joga eldönteni kit enged a gyereke közelébe és ez a jog üti a nagymuter kapcsolattartása való jog"


Nem, nem üti.

2018. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!