Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek, ha kaptam egy...

Recsee kérdése:

Mit tehetek, ha kaptam egy levelet a végrehajtòktòl egy 8 éve rendezett ügyben?

Figyelt kérdés
Nyolc éve kaptam az ajánlatot, kipróbálhatom a Telenor mobil slimet! Ki is próbáltam, de nem tetszett és így visszaadtam, hogy köszönöm, de mem kérem. Az akkori díja rendezve is lett! Ma meg kaptam egy levelet, hogz Telenor tartozásom van 130e ft és behajtás alatt van! Mi ez és mit tudok tenni, ha még a papírok sincsenek meg?
2018. febr. 14. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
A telefon szolgáltatások elévülési ideje 1 év. Azonban 2014. Március 15 előtt a felszólítás megszakította az elévülési időt ami újra kezdődik. Gondolom az esetben már biztosan elévült ha esetleg volt is tartozás azonban ettől a szolgáltató követelheti mert ha mégis megfizetése az már nem követelhető vissza az elévülési okan De egyszerűen a lényeg ha válaszolsz a levélre akkor hivatkoztak arra hogy nem áll fenn tartozás illetve arra hogy ha lenne tartozás akkor elévült. Az elévülést nem veszi figyelembe sem a hatóság sem a bíróság ezért arra hivatkozni kell. (jogász vagyok)
2018. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Végrehajtótól vagy behajtócégtől kaptad?
2018. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elöször is köszönöm a válast! Igen a behajtó cégtől! Ám de, kiderült még egy két dolog! Ugyan is bent voltam a telefonos cégnél és ott látták az említett slim történetét és rendezve is lett! De bolt egy telefon vásárlás is, amit nem én vettem! Abban az időben amit a gépen láttunk, elvesztettem az irataimat! Atz feltételeztük, hogy az adataimat felhasználva internetes rendelésre használták fel! Ennek már 5 éve! Nem tehetek semmit! Ugyan is amikor elvesztettem az irataimat, nem jeletettem a rendörségen és nem készült róla jegyzőkönyv! Így sakk mattot kaptam!
2018. febr. 15. 04:55
 4/4 anonim ***** válasza:

15 napon belül ellentmondással lehet élni, már ha érdemes.


Te nem sakk-mattot kaptál, csak szimplán sunyiskodsz.

Azt mindenki állíthatná, hogy elhagyta az iratait és senki nem fizetné a számlákat.

2018. febr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!