Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetlen előéletű kaphat...

Büntetlen előéletű kaphat börtönt?

Figyelt kérdés

Először is szeretném leszögezni hogy nem vagyok bűnös de a bíróságon máshogy látják. az egész úgy kezdődött hogy az unokatesóm megkért hogy segítsék pakolni cuccokat én először azt hittem hogy az ő dolgait kell elpakolni mert el akar költözni otthonról mert éppen veszekedések voltak náluk és szólt az egyik haverjának aki lejött kocsival érte és csak annyit kért hogy segítsék pakolni én meg elmentem de amikor ott voltunk akkor mondta hogy az anyától kell ellopni dolgokat én természetesen nem mentem bele De a haverja azt mondta hogy ha nem segítek neki akkor szétver, stb. meg ilyen dolgok. nagyon erőszakos “ember” . több ügye is van. nem tudtam mit csinálni igaz nem segítettem a dolgokat ellopni én csak beraktam a kocsiba hogy végre menjünk haza hogy ott tudjam hagyni őket végre . Elmondtam az Ügyésznek mindenit azt mondta hogy nekem ebből nem lesz semmi bajom de most mégis kijött egy papír hogy bűnpártolás miatt újabb bíróság vár. konkrétan a Btk. 282 (§) bekezdésének c) pontjába ütközö bünpártolás vétségével (2/b. vádpont).

vagyis közreműködik a bűncselekményből származó előny biztosításában. de ez hülyeség mivel, hogy én nem kaptam semmit belőle és nem is akartam. Azóta egyszer beszéltem az unokatesómmal, mondtam neki, hogy vigye vissza a dolgokat.. vagy a másik (nem igazán értem), hogy a büntetőeljárás sikerét meghiúsítani törekszik. ami megint csak hülyeség hiszen mindent elmondtam, sőt.. a rendőrök még hozzam jöttek átkutatni a házat.. segítettem nekik mindenbe. NEM ÉRTEM, HOGY MI TÖRTÉNIK.. Csak azért mert ott voltam (pedig nem akartam) máris bűntárs vagyok ?? És ha valami rosszul sül el ? Ha nem hisznek nekem ? Akkor ott egyből elvisznek börtönbe ?

Tudom nem szokás saját magunkat fényezni de en jó ember vagyok.. az egész életemet arra szenteltem, hogy másoknak segítsek. Ez nem fer.



2018. febr. 9. 15:37
 1/1 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Csak azért mert ott voltam (pedig nem akartam) máris bűntárs vagyok ?? "


Azért, mert ott voltál nem, azért, mert segítettél lopott cuccot pakolni, igen. Nem fogsz letöltendőt kapni, lehet, hogy büntetést sem, de ez legyen jó lecke. Az nem volt fair , hogy segítettél más cuccát meglovasítani. Mennyi idős vagy?

2018. febr. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!