Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kislányomat vádolják?

Kislányomat vádolják?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy a kislányom a KIKben felpróbált egy ruhát, aztán visszatette, mert nem lett neki jó. Két nap múlva amikor visszament, azt mondta neki a biztonsági őr, hogy ellopott egy ruhát, és megmutatta neki a kamerafelvételt, amin az látszik, hogy beviszi a próbafülkébe, de a kassza kameráján már nem látszik, hogy kifizetné. Aztán feljelentették a rendőrségen, de mi csak másnap mentünk be. Azt mondta a rendőrség, hogy bekéri majd a kamerafelvételt, és akkor szól majd, hogy menjünk be jehyzőkönyv írásra. Ez már az esettől számítva a 3. napon ( hétfő - csütörtök) volt. Azóta semmi hír. Most ilyenkor mi van? Jó lenne, ha meglenne minden kamera felvétele, mert akkor látnánk, hogy visszateszi a vállfára a ruhát. Lehetséges, hogy későn kérte a rendőrség, és már törölték a felvételt? Nekünk megmutatták a felvételt, legalább is ezt a két kameraállást, de az nem tudom azt jelenti-e, hogy rögzítették is a gépen. Csak a biztonsági őr, és egy dolgozó volt ott. Ez az eset már lassan két hete volt. Azóta várunk. Mit tegyünk. Meg lesz még a felvétel, ha a rendőrség a 3. napon üzent nekik a felvételért?
2018. febr. 6. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódni.

A lopás tényét a rendőrségnek (feljelentőnek, "sértettnek"), illetve, hivatalosan az ügyészségnek kell bizonyítania.


Ha erre nem képes, akkor nincs ügy, nincs bűncselekmény sem.

A feljelentőt fel kell jelenteni, hamis vád címén. Hadd szokja a paraszt. Kártérítés is kérhető az üzlet tulajdonosától.

2018. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vádolják csak, nekik kell bizonyítani.


A lányod tagad ezerrel, ennyi.

HA bebizonyítja a bíróság, hogy lopott, akkor van gáz, ha pedig kiderül, hogy nem lopott, pereljétek őket vissza hamis vádaskodásért. :)

2018. febr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az a problémám, hogy a kislányom a KIKben felpróbált egy ruhát, aztán visszatette,"



Hol van itt a lopás?



Nincs meg a ruha az üzletben?



Ha a kamerafelvételen nem látszik, hogy ki is viszi az üzletből fizetés nélkül, akkor ez almás.

2018. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De most végülis maga a ruha az eltűnt?

Mert hát ugye ha eleve ott van az üzletben akkor min púposkodnak?

2018. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez így ködös. Természetesen a lényege a dolognak, hogy bizonyítaniuk kell, hogy a lányod vitte el a ruhát..

..de a KIK szerintem nincs rászorulva, hogy hamisan vádolgasson embereket, ha megteszik akkor elég nyomós indokuk kell, hogy legyen (hiányzik a leltárból, megtalálják a leszerelt csipogót); ha ezek nem történtek volna meg, csak szimplán hiányzik a leltárból és a lányod volt az utolsó aki felpróbálta, de bűncselekményre más okuk nincs, akkor leírják saját kárra és kész.

2018. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van esélyük, ha csak ennyi van a kezükben. De ha igazatok van és a lányod nem kamuzik én megírnám a tékozló homár nevű fogyasztóvédelmi blogra is, hadd okuljon a nép.
2018. febr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha az látszódik, hogy beviszi, akkor az miért nem, hogy kiviszi?
2018. febr. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 pontosan
2018. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem kamuzik. Én is ott voltam. Én akasztottam vissza a ruhát, miután kiadta a próbafülkéből. ő csak utána jött ki, de ezt már nem mutatták meg nekünk. Mindegy, mi kiállunk az igazunk mellett.
2018. febr. 12. 07:37
 10/10 anonim ***** válasza:
Kamerán úgyis látszik majd.
2018. febr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!