Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van ha nem engedem be a...

Mi van ha nem engedem be a végrehajtót? és mit visz el miket néz meg? Mennyi idő után számít közös tulajdonnak ha nem vagyunk házasok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 09:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Igen, először bírósági tárgyalás van, ahová beidézték az exemet, de erre sem ment el, mert elhagyta az országot.

Az Önkormányzat illetékes osztályához forduljatok részletfizetési kérelemmel.

2010. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen, a bírósági tárgyaláson eldöntik, mennyi lesz a börtönbüntetés a tartozás miatt. Komoly börtönbüntetésről van szó. Nem véletlenül hagyta el az országot az exem.
2010. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mennyi pénzel tartozott ? És melyik banknak?
2010. jún. 7. 11:03
 14/17 anonim ***** válasza:
Az exemnek több szabálysértési ügyből kifolyólag voltak pénzbüntetései. A végrehajtó kettő ilyen ügy miatt jött, ezek nem magas összegű tartozások voltak, de az exem nem volt hajlandó kifizetni ezeket. A többi szabálysértési ügyeiből eredő pénzbírságok még ezek után következtek volna (újra végrehajtó), ezért inkább elhagyta az országot és nem szándékozik visszatérni.
2010. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Aha értem De nekem tartozásom van bank felé akkor is lehet börtön büntetés?
2010. jún. 7. 14:13
 16/17 anonim ***** válasza:
Erre konkrétan nem tudok válaszolni, de úgy vélem, tartozást valahogy minden szerv, beleértve bankokat is be akarja hajtani. Sajnos van olyan "megoldási mód" is, hogy börtön. Az exem hatóságnak tartozott, nem banknak, de tartozás az tartozás.
2010. jún. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

szia!

A végrehajtónak először is meg kell próbálnia a végrehajtás alá eső összeget a kötelezett banszámlájáról, munkabéréből levonni. Ha ezeket nem lehet, akkor mehet ki ingóságot lefoglalni. Csak azt foglalhatja le ami a kötelezett tulajdonában van: még házassági vagyonközösségben is kikérheti a másik fél a közös vagyon felét. Amúgy mindent elvihet, kivéve pár dolgot, pl ami a létfenntartáshoz szükséges. Ha pedig nincs ingóság, jön az ingatlan lefoglalása és árverezése.

Nincs olyan hogy nem engeded be: rendőri kísérettel is foglalhat, még akkor is ha te nem vagy otthon. Kemény pénzbírságot kapsz ha akadályozod a foglalást, akkor is ha nem ellened irányult.

2010. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!