Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van ha nem engedem be a...

Mi van ha nem engedem be a végrehajtót? és mit visz el miket néz meg? Mennyi idő után számít közös tulajdonnak ha nem vagyunk házasok?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 09:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az exemmel együtt laktam, nálunk is járt végrehajtó - az exem tartozásfelhalmozása miatt.

A lakásban ugyanakkor minden az én saját tulajdonom volt.

Nem voltunk házasok, sem bejegyzett élettársak.

Ebben az esetben közöltem a végrehajtóval, hogy a lakásban minden az én tulajdonom, magyarán nem vihet el semmit onnét lefoglalni. Ami valóban igaz is volt.

Az exem nem dolgozott, munkanélküli segélyt már nem kapott akkoriban, megvenni sem tudott magának semmit, nemhogy lett volna bármilye is.

A végrehajtó leírta a jegyzőkönyvébe, hogy minden az én tulajdonom, nem vihet el semmit és aláíratta velem.

2010. jún. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem engeded be, rendőri segítséget fog kérni. Nincs értelme ellenállni.


Elsősorban nem elvinni akar valamit, hanem segíteni neked a tartozásod visszafizetésében. Neki nem az a feladata, hogy megbüntessen téged, hanem az, h a megbízója a pénzéhez jusson.


5 év együttélés után közös tulajdonnak számít.

2010. jún. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És papírt vagy ilyesmit kell be mutatni hogy kinek a tulajdona ?

És ha nem vagyok itthon ha jön a végrehajtó?

És ha mondjuk ki jelentkezek erről a címről, akkor olyankor mivan?

2010. jún. 7. 09:52
 4/17 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok:

megkérdeztem anno a végrehajtó miatt ügyvédet én is ezzel a lefoglalással kapcsolatban és az ügyvéd határozottan kijelentette, hogy NINCS már az, hogy 5 év után minden közös tulajdon. Ez már NINCS!

Egyébként az eset idején én és az exem 2 és fél éve éltünk együtt.

2010. jún. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az első és a harmadik hozzászóló vagyok ismét:

a legtöbb használati eszközről nincs is tulajdonosi igazolása senkinek, pláne ha a tévé 10 éves... Ezt a végrehajtó is elismerte.

Először mi sem voltunk otthon, amikor jött a végrehajtó, ekkor bedobott egy értesítést, hogy nálunk járt, legközelebb mikor jön.

Muszáj beengedni, de a mi esetünkben sem volt az, hogy jött és vitt amit csak látott. Leültettük, megbeszéltük a dolgot vele, egyébként segítő szándékkal jött valóban, ahogy a második hozzászóló is írta.

A jegyzőkönyvbe beírta, hogy nem vitt el semmit, mert nem az adós (az exem) tulajdona a lakásban lévő tárgyak, hanem az enyémek, én pedig nem vagyok adós.

2010. jún. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És ilyen hogy börtön ilyesmi van? meg tárgyalás az ügyel kapcsolatba?
2010. jún. 7. 10:20
 7/17 anonim ***** válasza:
A végrehajtó többet nem jött a jegyzőkönyv felvételét követően. Annyit mondott, hogy jó lenne ha valahogy az exem kifizetné a tartozását, mert börtönbüntetésre változtatják a tartozását. Van olyan, hogy közmunkával lehet ledolgozni, de akkor azt a választ adta az önkormányzat illetékese, hogy a városunkban erre nincs lehetőség, tehát maradt a börtönbüntetés. Ami elől az exem kivándorolt Kanadába, de ez már más történet.
2010. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És akkor mi van ha Én fizetném nem nagy összeggel havonta , de a banknak az nem felelt meg?
2010. jún. 7. 10:36
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáljatok egyezkedni a bankkal, illetve elsősorban az Önkormányzat illetékeséhez kellene bemenni és részletfizetést kérelmezni.
2010. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
És van tárgyalás meg ilyesmi? És komoly a börtön is lehetséges? Az önkörmányzatnál is tudnak ezzel kapcsolatba segíteni?
2010. jún. 7. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!