Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megoldható jogilag, hogy a...

Megoldható jogilag, hogy a feleségemmel egymás kizárólagos örökösei legyünk és a gyerekek csak mindkettőnk halála után jussanak bármilyen örökséghez?

Figyelt kérdés
Azt szeretném, hogy az egész életünk alatt összegyűjtött vagyon ( nem túl sok ) a túlélő házastárs öregkorának anyagi biztosítéka legyen és senki ne korlátozhassa őt annak felhasználásába.
2018. febr. 1. 23:22
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Utolsó, te összekevered a szerződésen alapuló és az örökléssel szerzett, özvegyet megillető haszonélvezetet.:D Javaslom, nézz utána alaposabban, mielőtt ontani kezded a hülyeséget.
2018. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"Utolsó, te összekevered a szerződésen alapuló és az örökléssel szerzett, özvegyet megillető haszonélvezetet.:D"


1. Özvegy nem szerez örökléssel (tehát nem örököl) haszonélvezeti jogot. Az özvegyi jogon alapuló haszonélvezet nem szerzett jog, hanem egy, már korábban meglévő jog állam általi elismerése és annak biztosítása.


2. Haszonélvezeti jog CSAK EGY FÉLE VAN. Teljesen mindegy, hogy az a jog vásárolt, ajándékba kapott, szerződésbeli kötelezettségen alapuló, vagy más.

2018. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

,,A csúsztatás szintén a te eszközöd"

A te egész itteni karriered szól a csúsztatásról, nem az enyém. :D Szerinted miért vagy 35%-on? Még Pozitív se tudta eddig elérni ezt, hogy 35-ön legyen. :D Te kezdted egyből azzal, hogy mi az élő rokonaink pénzére is pályáznánk már, stb. :D

,,mivel a kérdezőben fel sem merült, hogy el kivánná tartani magát a gyermekeivel, akikkel ki tudja milyen a viszonya?"

Nem merült fel, csak leírtam, hogy utána azért ne várja el tőlük, ha mégis felmerülne. :D Ennek ellenére nem te csúsztatsz Trollka.

,,Lehet, hogy éppen azért nem kivánja rájuk hagyatékozni a vagyonkáját, mert felé sem néznek és tudja jól, hogy adott esetben nem is számíthatna rájuk."

Akkor azt akarná elintézni, hogy ne örököljenek semmit, nem azt, hogy csak akkor, ha mindkét szülő meghal.

,,Az mindenesetre tény, hogy az örökhagyás nem kötelező. A szülő vagyona a szülőé, azt tesz vele amit akar."

Nem volt kötelező. De házat például pont, hogy ígyis-úgyis örökölni fog az örökös legyen rajta bármilyen tartozás már nem mondhat le róla. Most akarják bevezetni, nyugodtan utána nézhetsz, emiatt szívnak a hivatalok dolgozói, mert addig amíg nem hozzák meg ezt a jogszabályt nem tudnak majd mit csinálni.

De még most se válaszoltál anno a kérdésemre még régebbről, hogy mi motivál téged, ami miatt itt trollkodsz a politika rovatban? Tényleg érdekelne, ha már tapasztalatból tudom, hogy értelmes vitát nem lehet veled kezdeményezni.

2018. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

"Nem volt kötelező. De házat például pont, hogy ígyis-úgyis örökölni fog az örökös legyen rajta bármilyen tartozás már nem mondhat le róla. Most akarják bevezetni"


1. Nem nem volt kötelező, hanem ma sem az. Eleve kivitelezhetetlen és jogot sértene, ha azzá tennék. Tulajdonhoz fűződő alapjogot.


2. Egyáltalán nem biztos, hogy bármilyen ingatlant örökül hagy a kérdező. Ismétlem: A haláláig az tesz mindenki a vagyonával, amit akar. Eladhatja, kisebbre cserélheti, tartási szerződést köthet rá, stb.


3. Az is mese, hogy az örökös örökölne minden felhalmozott tartozást. Ez ma sincs így és holnap sem lesz így. Az örökös az örökrészéig felel csak az örökhagyó tartozásaiért. Továbbá, az örökséget vissza lehet utasítani, ami szintén nem fog változni. Ugyanis, Ez is alapjogot sértene.


"emiatt szívnak a hivatalok dolgozói, mert addig amíg nem hozzák meg ezt a jogszabályt nem tudnak majd mit csinálni."


Itt látszik a legjobban, hogy mennyire troll vagy, mivel ha értenél a joghoz, tudnád, hogy a hivatalnokok mindig az éppen érvényben lévő jogszabályok alapján kötelesek eljárni, tekintet nélkül arra, hogy majd mi lesz. Szép is lenne. LOL

2018. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Lovagolhatsz a szavakon, 35%-os, mindenesetre tény, hogy az özvegyet megillető haszonélvezeti jogot NEM függeszt fel vagy törli el semmilyen bíróság. Birtokvédelem illeti meg, MÉG A TULAJDONOSSAL SZEMBEN IS, vagyis ha nem akarja, be sem engedi az ajtón. Csak a szokásos mértékű javítási, állagmegóvási kötelezettségek terhelik, amiket vélhetően amúgy is megtesz, ha egyszer benne lakik az ingatlanban, arra nem kötelezhető, hogy mondjuk végeztessen tetőcserét, mert úgy a tulajnak jobban tetszik a ház.:D Meg lehet váltani az özvegy haszonélvezeti jogát, HA Ő KÉRI, a szokásos mértéke egy gyermekrész az ingatlanhagyaték értékéből. Vagyis a saját részén felül kaphat még egy gyermekrészt az elhunyt tulajdonrészéből, egy gyermek esetén a volt közös ház 75%-a az övé. Plusz az egyéb hagyaték fele is, alapból, magyarul, a közösen összegyűjtött vagyonka háromnegyed része az özvegyé marad, amennyiben egy gyerek van, ha kettő, akkor a kétharmada. Ebből nem tud egyedül megélni?
2018. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Kérdező:


Amit szeretnél annak BIZTONSÁGOS jogi megvalósítása a következő:


- Ha össze vagytok házasodva, akor elváltok.

- A válás után 100 %-ban egyikőtök nevére (mondjuk a tiédre) íratjátok az ingatlant.

- Aki nevére kerül az ingatlan, az köt a másikkal egy tartási szerződést.


Így ha a párod távozik el hamarabb, akkor a tied az ingatlan feletti rendelkezés joga, ha pedig te, akkor az övé lesz az ingatlan, halála napjáig akkor adja el, vagy bérbe, netán cseréli másikra, amikor csak akarja.


Mindezt lehet fordítva is, hogy a párod nevére kerüljön az ingatlan, pusztán bizalom kérdése ez, ami valószinűleg megvan.



Ha a másik is távozik, majd akkor és csak akkor férhetnek hozzá az örökösök, ahhoz, amit a túlélő hagy.

2018. febr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Ha elválnak,akkor viszont nem jár majd az özvegyi nyugdíj,ami után ácsingóznak:D
2018. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Aha. Az ajándékozás illetéke 9%, plusz az ügyvéd díja, miután kötelezően ügyvéd által készített szerződésbe kell foglalni a dolgot. Amennyiben továbbra is együtt laktok, az ajándékozási és a színlelt eltartási szerződés is igen jó esélyekkel megtámadható a bíróságon.:-) És természetesen nem lesz sem örökrész, sem haszonélvezeti jog (özvegyi nyugdíj se, de az a legkevesebb) egy ilyen kis stikli esetében. Biztos, hogy megéri?:-)
2018. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"Az ajándékozás illetéke 9%, plusz az ügyvéd díja, miután kötelezően ügyvéd által készített szerződésbe kell foglalni a dolgot. Amennyiben továbbra is együtt laktok, az ajándékozási és a színlelt eltartási szerződés is igen jó esélyekkel megtámadható a bíróságon."


- Milyen ajándékozás?

- Milyen kötelező, ügyvéd által készített szerződés?

- Együtt lakás nem zárja ki a tartási szerződést, sőt, legtöbb esetben a tartott ellátásának előfeltétele.

- Mitől lenne színlelt az a TARTÁSI és nem eltartási szerződés, amely a valósággal egybevág?

2018. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
Te most csak játszod a hülyét, vagy tényleg az vagy, 35%-os?:D
2018. febr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!