Eltartási szerződés érvényes közjegyzői hitelesítés nélkül? Köszönöm.
Ki kötött volna kivel eltartási szerzödést?
Ilyen esetekre haszonélvezeti jogot szokás bejegyeztetni.
Ez nem egészen igaz, ha meghalsz, akkor a gyerekeid öröklik a jelenlegi jogállás szerint, és a parodnak csak haszonélvezeti joga lesz vagy a haláláig, vagy az esetleges újabb házasságkötéséig.
Ez nemrég változott, ezért mindenképpen érdemes lenne közjegyzönél utána kérdezni.
Nem egyértelmü az sem, hogy mit értesz az alatt, hogy a ház a te neveden van - ugyanis ha a házasság alatt vettétek, akkor közös vagyok, akkor is, ha csak a te neved szerepel a tulajdoni lapon. Csak abban az esetben a tied, ha már a házasságkötés elött megvolt neked.
De mindettöl függetlenül az eltartási szerzödés valószínüleg nem érvényes, cserébe nincs is értelme. A megoldás a hivatalisan bejegyzett haszonélvezeti jog lenne, mert az nem megtámadható (ellentétben egy eltartási szerzödéssel), és nem is szüntethetö meg.
A 3. válaszoló full hülyeségeket mond.
A tartási szerződés nagy valószinűség szerint érvényes, ha már ügyvéd szerkesztette ki az okiratot és ő is volt az ellenjegyzője.
A gyerekeid meg azt örökölnek, amit te engedsz nekik, mondjuk egy végrendeletben. De örökölhet az élettársad is, ha őt teszed meg végrendeleti örökösödnek.
Mindig a végrendeleti örökös örököl, ha van, ha nincs, akkor jönnek az ú.n. törvényes örökösök. Ezek a gyermekeid, unokáid (esetleg).
Szép is lenne, ha bárki vagyonát az állam osztaná szét, erőszakkal.
A kötelesrész megfizetése nem mindig kötelező.
Öröklési szerződésnél – amennyiben a teljes vagyon az eltartót illeti – az örökhagyónak a törvényes örökösöket megillető kötelesrész nyújtására nincs kötelezettsége.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!