Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem szerepelek a tulajdon...

Nem szerepelek a tulajdon lapon, ez így rendbe van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Részletre vettem egy zártkerti ing.tulajdon jog fentartással,a szerződést ugy irtuk hogy függöbe tartással,ez szeptemberbe volt.

A vételár kb 2év mire kilessz fizetve,ma néztem az ügyfélkaput és széljegyzeten nem kellene hogy szerepeljek?Vagy csak ha kiegyenlítettem a vételárat?

Köszönöm a válaszokat!!


2018. jan. 1. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Széljegyként már kéne, hogy szerepeljél.

Persze maguktól nem fogják kitalálni, hogy be kéne írniuk, valakinek el kellett volna küldeni a földhivatalhoz egy szerződés másolatot.

2018. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az eljárást legfeljebb 6 hónapig lehet függőben tartani.
2018. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!2 hónapig kivolt függesztve az önkormányzaton,a földtörvény miatt!!

De ha tovább tart a vételár kifizetése,akkor törölnek onnan 6 hónap után?2 év még!!

Meg aztis mondta az ügyvéd ha kivan fizetve a vételár,akkor mégegyszer kikell fizetni azt a 6600ft földhivatali pénzt!!

2018. jan. 1. 17:03
 4/8 anonim válasza:
Kifüggesztés után a záradékolt szerződést kell beadni a földhivatalhoz, és meg kell fizetni a 6600 forintot. A teljes vételár kifizetése után a tulajdonjog-bejegyzési engedélyt kell beadni, de fizetni már nem kell.
2018. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Tulajdonjog-fenntartás esetben kétszer kell megfizetnie az eljárási díjat, először a tulajdonjog fenntartással történő eladás ténye feljegyzésért, majd később a tulajdonjog bejegyzésért kell fizetni.
2018. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"tulajdonjog fenntartással történő eladás ténye feljegyzésért, majd később a tulajdonjog bejegyzésért kell fizetni."

"5"-ös,akkor ez azt jelenti hogy a földhivatalba csak akkor leszek bejegyezve ha kifizettem?köszönöm

2018. jan. 2. 06:31
 7/8 kovpet ***** válasza:
Bocs, de az ilyesmihez úgyis kötelező az ügyvédi közreműködés, miért nem az ügyvédedtől kérdezed meg, ha már fizetsz neki?
2018. jan. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi,már megoldodott!!
2018. jan. 2. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!