Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok a Bíróságon is...

Köteles vagyok a Bíróságon is elmondani a történteket?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a rendőrségen elmondtam hogy mi történt. A bíróságon is köteles vagyok elmondani? Illetve, felolvassák e a vallomásomat. Unokatestvéremről lenne szó. Viszont, nem vér szerinti.

2018. jan. 1. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak ha megkérdeznek.
2018. jan. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Az ügyész dönthet úgy, hogy egy korábban kihallgatott tanú ismételt meghallgatása nem szükséges, elegendő a vallomást ismertetni - 1998. évi XIX. törvény a büntetőeljárásról (a továbbiakban: Be.), 217. § (3) bekezdés h) pont - ha a bíróság osztja az ügyész álláspontját, akkor a tanú korábban tett vallomásának ismertetésére kerül sor.


Ám ha idézik a tanút a tárgyalásra, akkor köteles vallomást tenni, kivéve, Be. 82. § (1) bekezdés.

2018. jan. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha szükségesnek tartják a tárgyalásra történő megidézésedet, akkor igen, köteles vagy ott is vallomást tenni és természetesen az igazat mondani. Kivéve, ha közeli hozzátartozódról van szó, akkor ellene nem vagy köteles tanúskodni. De ha nem vér szerinti unokatestvérről van szó, akkor valószínűleg ez itt nem játszik.

Ha megtetted a tárgyaláson a vallomásodat, akkor pedig felolvasásra kerülhet a rendőrségen tett vallomásod is.

Ha nem tartják szükségesnek a megidézésedet, akkor pedig nem idéznek meg, így vallomást sem kell tenned a bíróságon.

2018. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod előtte elmondani, akkor mondhatod, hogy már emlékszel, de ha elolvashatnád, mit mondtál, akkor azt fenntartod.

Amúgy úgyis megtudja, hogy rávallottál, mert az ügyvédje megkapja a vallomásodat.

2018. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ez nem függ össze, hogy rokone sz illető behívhatnak elödizesre, helyszinen voltál.
2018. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha azt vallod, hogy az igazat fogod mondani, akkor igen.
2018. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!