Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezt le lehet egyáltalán adózni?

Ezt le lehet egyáltalán adózni?

Figyelt kérdés

CS:GO-val játszok, és amikor szerzek egy skint akkor azt kb mindig eladom a játékon kívül, valós pénzért. Ált. paypalra kapom. Nagyon változó, van hogy egy hónapban csak 5 ezer, de volt már 50 felett is.

(Sosem halmozom fel a pénzt, mindig elköltöm valahol)


Beszéltem egy könyvelővel, de semmire sem jutottunk, azt mondta hogy ezt ha hivatalosan le szeretném adózni akkor az többe kerülne mint amennyit keresek, és akkor sem 100% biztos hogy lehetséges, mert cég nyitás stb.

Pedig én simán leadóznám ha lehetne.


Szerintetek? Vélemény?


2017. dec. 27. 15:41
 1/2 serpacs válasza:
Ha jól emlékszem, az adóbevalláson van olyan sor, hogy egyéb jövedelem. Ha oda beírod, akkor kiszámolja, mennyi adót kell fizetned utánna. Biztosan nem kell céget alapítanod rá! Persze, hogy egyéb járulékot kell-e fizetned, azt majd az apeh megmondja, ha bevallottad, és majd szépen megszabja a bírságot is, a késedelmes fizetésért. Szerintem, ne menj bele, havi 50.000 x 12= 600.000 ×0,16= 96. 000 Ft. Ennyit bevállalok, mint állampolgár, hogy ne fizesd be! De szólj a többieknek lécci, hogy ők fizessék be (Lőrincék, Viktorék, Feriék...)
2017. dec. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

:D


Elvileg azért nem tudom beleírni oda, mert számlaköteles, +áfa meg ilyesmiket mondtak nekem, ez volt az első kérdésem a könyvelőnél hogy ha beleírom oda akkor ok a dolog? Hát elv nem :(


Na mind1, tehát ez a dolog nagyjából lehetetlen.

2017. dec. 31. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!