Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor a PayPalra kapott...

Most akkor a PayPalra kapott pénzt le kell adózni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Utánakerestem, és kb 50-50% igen-nem választ találtam.

De persze ahol igent mondtak, ott véletlen sem írták le ennek mi a menete, csak annyit hogy "akár a szomszédnéni ad 100ft-ot az is adóköteles" kb.


Szóval nem tudom kinek lehet hinni.

Amúgy 50.000 ft-ról van szó és nincs kivéve bankkártyára, és nem is lesz, mert eltudom költeni neten.


Ha azt írod hogy le kell adózni, akkor legyél szíves ne legyél olyan ***** mint a legtöbb ilyen kérdésben, és írd is le hogy hogyan kell. Mert ellenben nem jututnk semmire, és gyanakodni lehet hogy csak benyögted az igent.


2016. szept. 25. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
ha nem adózod le az korrupció
2016. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz nem írtad le mi a mente. Nem mintha direkt írtam is volna. Á nem :D
2016. szept. 25. 16:00
 3/9 anonim ***** válasza:
hát ha szolgáltatást adtál el, akkor az minimum áfaköteles + SZJA
2016. szept. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
attól függ kitől van. Amikor az illető paypalon átutalta a pénzt, pontosan 50k-t utalt? Vagy többet? MErt a paypal alapból levon adók miatt. Kivéve ha családon belül utalsz. De ha kiderül, hogy családon belülin utaltál, azaz nem fizettél adót, akkor adót csalsz
2016. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
kösz a 0%ot ballerkák, akik amúgy állandóan a korrupció miatt verik az asztalt
2016. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

# 4/5


3 személytől van, 20-20-12k volt. Az egyik 20-as "for buying" ként küldte amin volt adó.


Szóval ha ezentúl mindenki "for buying"-ként küldené, akkor nem lenne gond, hisz a fee az adó?


Mondjuk még mindig kíváncsi vagyok az adózás menetére, mert hogy szja meg áfa köteles oké, de hogy????

Főleg hogy ki sem vettem a pénzt, meg alapból nincs bankkártyám még.

2016. szept. 25. 16:15
 7/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Szerintem erre vagy kiváncsi:

[link]

2016. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az adónak semmi köze a PayPalhoz. Az adó meghatározott tevékenységekhez kötődik. Például ha jövedelmed lesz munkából, akkor SZJA, ha vagyon eladásából, akkor a vonatkozó törvény, ha vásárolsz, ÁFA, ha vállalkozásod van, társasági adó, és így tovább.

Ezen felül vannak bizonyos szolgáltatásokhoz kapcsolódó fizetnivalók. Ha a számládról átutalsz, a bank ezért jutalékot számít fel, továbbá a kormány is (illetéktelenül, de hatalomból) lenyúl tőled valamennyit. Ha készpénzt veszel fel, úgyszintén. A PayPal egy fizetési mód, nyilván kapcsolódik hozzá valami jutalék, amit fizetned kell. Ezt attól a banktól kérdezd, ahol a számlád van.


(a szomszéd néni százasának nincs köze a PAyPalhoz. Annak ahhoz van köze, hogy csináltál neki valamit, amit kifizetett, tehát SZJA. Vagy ajándékba adta, akkor ajándékozási illeték.)

2016. szept. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:

Akkor ennek fuss neki megint légyszi.

Miért kaptad azt a pénzt? Eladtál valamit? Az a valami a tiéd volt? Ha a saját dolgod adod el, akkor évi 600k-ig nem kell adót fizetni. Ha üzletszerű, akkor adózni kell 1000 Ft után is.


Itt egy cikk a témában, igaz 2014-es:

[link]

2016. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!