Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történt a GMT+2 időzónát...

Mi történt a GMT+2 időzónát magyarországnak kezdeményezéssel?

Figyelt kérdés
Elhalt, vagy mi történt? Nem lehetne erről valahogyan népszavazást kezdeményezni? Gyakorlatilag random 10 emberőbl 7-8 ezt szeretná, és ennek nicnsenek is negatív politikai következményei. Miért nem lehet ezt meglépni?

#népszavazás #időzóna.váltás
2017. okt. 26. 09:37
 1/5 Lazy Lover ***** válasza:
100%

nem lett belőle semmi


[link]

2017. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

amúgy kár érte, mostantól márciusig sötét van egésznap, kivéve ha az ember nem dolgozik vagy elhagyja a munkahelyét...

2017. okt. 26. 12:53
 3/5 anonim ***** válasza:
16%
"Gyakorlatilag random 10 emberőbl 7-8 ezt szeretná," Valami forrás? Nem hiszem, hogy ilyen sok agyament lenne. Ez csak ugyanolyan mint a bérunio. Jol hangzo Jobbikos vakuljparaszt.
2017. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem én pontoztalak le, látszik, hogy nem így gondolják az emberek...


másfelől nem vagyok jobbikos - meg semmilyen se- bármelyik pártnak lehet jó ötlete.. ez például az volt!

2017. okt. 27. 10:28
 5/5 Babrax válasza:

Leírom, hogy kb milyen lényeges dolgok történtek eddig, ami a GMT+2 időzónát Magyarországnak javaslattal kapcsolatban:


A +1 órás időzóna ötlete 2010-ben novemberben jutott eszembe, ekkor csináltam az első egyszerűbb számításokat Excelben, és nagyon meglepett, hogy nem vagyunk jó időzónában.

Aztán 2011 júniusában kiálltam Biatorbágyon a búzaföld mellé és elmondtam az ötletet, hogy nem jó, hogy sokkal előbb van világos, mint mielőtt felkelünk és hogy ezzel sok pénzt lehetne megtakarítani. https://www.youtube.com/watch?v=qaMTnEPPSdM


Ezután meglepetésemre kaptam egy meghívást a TEDxDanubiától, hogy 3 percben(!) mondjam el a javaslatot. https://www.youtube.com/watch?v=ZLyPhexkO3w&t=3s

Itt annyi pozitív visszajelzést kaptam, hogy ekkor tudatosult bennem, hogy egy olyan dolog jutott eszembe, ami nagyon jó lenne az országnak és nekem ezzel dolgom van, pedig addig nem voltam egy közszereplő típus.

Ezért megalapítottam a Facebook csoportot [link] és a Facebook oldalt. [link]


A Facebookon nagyon sok vita és érv hangzott el, pro és kontra érvek, aminek az lett az eredménye hogy a javaslat érvrendszere sokkal alaposabb lett. Megtudtuk mik az előnyök, hátrányok. Lettek kitartó támogatók és kitartó meggyőzhetetlenek is. A számítások is tökéletesebbek, pontosabbak lettek. Pl. itt egy régebbi 2014-es számítás: [link]


A javaslat konklúziója most is és mindig korábban az volt, hogy felelősen, szakemberekkel kellene kivizsgálni az ország időzónáját és az óraigazítás hatását és az alapján választani. A javaslatban és a számításokban mindig benne volt az összes többi lehetőség is.


Ekkor nagyon sok papír alapú levelet és e-mail-t küldtem a pártoknak, a Miniszterelnöknek, nyilvánosan elérhető e-mail címekre, de beadtam hivatalos dokumentumként a magyarorszag.hu-n és tehetségemnek megfelelően, szabadidőmben, munka és család mellett próbáltam népszerűsíteni a javaslatot ahol lehetett. Pl. egy prezi: https://www.youtube.com/watch?v=ks5cSnK9dV0


A javaslat mindig tavasszal és ősszel az óraigazításkor kapott egyre nagyobb népszerűséget, akkor növekedett az oldal és a csoport tagjainak létszáma. Készült sok újságcikk is, igyekeztem segíteni újságíróknak, hogy óraigazítás előtt érdekes cikkek jelenjenek meg.

[link]

[link]


2015-re úgy éreztem, hogy már annyi tudás és érv gyűlt össze, hogy ebből egy összefoglaló doksit kell csinálni, hátha azt komolyabban veszik. [link]


Mivel a Párizsi Klímacsúcs előtt voltunk még, ekkor megpróbáltam kapcsolatba lépni Dr. Áder János Köztársasági Elnök úrral, hogy karolja fel a javaslatot, hiszen ha csak Magyarországon évente 130GWh energiát és ezzel egyenértékű CO2 emissziót lehet megtakarítani, akkor mi lenne, ha világszinten az órák optimalizálását javasolnánk a Párizsi klíma konferencián, mint egy eszközt a cél érdekében és ott meghívná a világ vezető tudósait Magyarországra, hogy rendezzük meg Budapesten a II. Meridián konferenciát, ahol felülvizsgálhatnánk a világ időzónáit, a több, mint 130 éves rendszert és a számítógépes modellek segítségével ki lehetett volna dolgozni egy a mostaninál jobban működő új időszámítási rendszert. Csak gondoljunk Kínára, ahogy 1 időzóna van a mai napig... Ennek ráadásul nagyon pozitív média visszhangja is lehetett volna világszinten. Sajnos a megkeresésem vagy nem jutott el az Elnök úrhoz (pl. fennakadt a támogató csapaton) vagy nem tetszett neki. Pedig még szép videóüzenetet is küldtem neki, hátha úgy jobban célbaér az üzenet: https://www.youtube.com/watch?v=OoY75AAOc18 De sajnos nem... :(


Közben a médiába is beszivárgott a dolog, volt reggeli interjú vidéki rádiókkal https://www.youtube.com/watch?v=G9LjIR5LWiY és Balázsékkal is [link] és Bochkor Gáborékkal is.


Voltam a Magyar2-n, azaz a Petőfi TV-n https://www.youtube.com/watch?v=U79Nr9XFGps és az M1-en is: https://www.youtube.com/watch?v=U0HFf56khyY


2015 augusztus végén a csoportunk egyik tagja megszervezett egy 3 perces találkozót Varga Mihály miniszter úrral, akinek szintén elmondtam a javaslat előnyeit. Ezt követően az NGM (Nemzetgazdasági Minisztérium) is megkapta a teljes anyagot: tanulmányt, számításokat, segítőkészek voltak és amennyire tudom meg is köröztették a minisztériumok között. Ekkor még nem tudtuk, hogy kihez kell fordulni, ki a felelős, mert az a helyzet, hogy igazából a mai napig nincs törvénybe vésve, hogy mi Magyarország időzónája! Nem lehetett tudni, hogy melyik minisztérium felelőssége a dolog, ugyanis az óraigazításról van érvényes kormányrendelet, de hogy mihez képest álltunk arról nincs semmi! Azt hallottam, hogy az NGM-ben dolgozóknak tetszett a javaslat, segítettek is egy darabig, ki is derült, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) hatásköre lenne a javaslattétel a Parlament felé és javasolták, hogy őket keressem. Megtettem, de sajnos nem volt hátszél, ezért rövid úton lepattintottak.


A 2017-es már nagyon frankó és alapos dokumentáció lett:

[link]

[link]


Készült új weboldal is, mert a Facebook nem azt tartja felül, ami fontos, hanem amit ő gondol. Ezért azóta ide pakolgatom a fontosabb dolgokat: [link]


Azt gondoltam, hogy az LMP, mivel zöld párt, őket érdekelheti a dolog, ezért személyesen meglátogattam Szél Bernadettet egy nyilvános kitelepülésén, de Ő is csak ígérte, hogy

megnézi mit tehet, azóta sem jelzett vissza. írtam Ikotity Istvánnak is, Ő sem válaszolt.


Aztán tavaly 2016 februárban a csoportunkban levő másik ismerősöm összehozott Kepli Lajossal a Jobbik képviselőjével. Elmondtam neki, hogy mi az ötlet, előnyök, hátrányok és kértük, hogy tegyen egy képviselői kérdést az NFM felé, hogy hivatalosan mit gondolnak erről. Akkor tetszett neki a javaslat, meg is ígérte, hogy támogatja és aztán be is adta a Parlamentbe a képviselői kérdést [link] , amire az NFM elég ...izé... lepattintó választ adott: [link]

Erre a válaszra én is válaszoltam Kepli képviselő úrnak és az NFM-nek is, jeleztem az ellenérveket, de mivel nem vagyok képviselő, a fülük botját sem mozdították. [link] photos/pcb.792882474146399/792881680813145/?type=3&theater


Sajnos engem egyszer sem hallgattak meg hivatalos helyen a témában, pedig számtalanszor kértem, hogy elmondhassam személyesen a javaslatot, az érveim, válaszoljak kérdésekre, de sajnos nem vettek emberszámba. Nem hallottam semmi háttér információt, stb., hogy miért nem veszik komolyan ezt a javaslatot és hogy kinek nem tetszett és miért kaszálták el mindig a dolgot - de valamiért nagyon nem haladt a történet...


Ezt még követte pár újságcikk arról, hogy pl. Fónagy János nem szeretné, hogy az ukránokhoz igazítsuk az óráinkat....stb.

[link]


Aztán Kepli Lajos képviselő úr ezután beadta az óraigazítás eltörléséről szóló Jobbikos javaslatot és ennek aztán lett nagy média visszhangja, azóta minden erről szól. Azonnal videót is csináltam, annyira rossz húzásnak tartottam: https://www.youtube.com/watch?v=VpRR7YEOoF8&t=1s


A szallas.hu nem reprezentativ ( + add meg az email cimed és kisorsolunk egy ingyen hétvégét megtámogatott) közvéleménykutatásra hivatkozva megtudtuk, hogy mindenki utálja az óraigazítást és nincs is jobb ennek az országnak, mint az óraigazítás eltörlése, hiába minden elhallgatott ellenérv. Ekkor küldtem választ még Kepli képviselő úrnak, de ez már nem sokat számított.... [link] posts/939681779466467


A parlamenti munka megkönnyítésére összeállítottam egy 1 oldalas összehasonlító táblázatot, hogy legalább ezt adják a képviselők kezébe, mielőtt vitáznak és gombot nyomnak, ezt is megkapta minden frakció és párt. [link]


A parlamenti vitában felszólalt Szabó Szabolcs képviselő (civilben geográfus), Ő átlátta a dolgot, ezért megkerestem és a meghívására ez év elején tartottam előadást az Együttnél, ahol sokaknak tetszett a dolog, de sajnos Ők sem vitték tovább.


Júniusban a repülőn Balczó Zoltán EU parlamenti képviselő mellett utaztam Brüsszelbe - megszólítottam és elmondtam neki a javaslatot, azt mondta jó az ötlet, mert tök jó, hogy Brüsszelben sokáig van este világos, még tud teniszezni az EU-s teendőit követően. Természetesen Ő is megkapta az anyagot, és én egy "köszönöm" választ.


Hát itt járunk....sajnos én már nem tudom mit lehet tenni ez ügyben. Ötlet?

2017. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!