Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én is tehetek feljelentést?

Én is tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés

Anyut bántalmazták.Elesett, eltörött a lapockája.

A rendőrnő, aki kin volt azt mondta akkor tehet feljelentést, ha megvannak a vizsgálati eredmények.Ha nem lenne már ilyen idős, és nem lenne ennyi belgyógyászati gondja, megműtötték volna.

Ilyen esetben mindegy hogy ő vagy én teszem a feljelentést?

Nem tudom ő mikor lesz olyan állapotban, hogy bemenjen a rendőr kapitányságra, ami Monoron van.Vonattal busszal kelkl(ene)menni.

Van tanu is, egy kedves hölgy, aki segített neki az utcán.Beszéltem vele.Megköszöntem a segítségét.

Azt mondta szoljak, ha szükség van rá, jön tanuskodni, sőt, még az ismerteségi körében is vannak, akik tudnának segíteni, ha jogi dologgal kapcsolatban kell valami.

Egyáltalán mi ennek a menete?

Köszi a válaszokat.


2010. máj. 29. 09:31
 1/5 anonim válasza:
64%

Nem kell várni semmire, ha nincs meg az orvosi papír attól még nyugodtan fel lehet jelenteni, nem kerül egy fillérbe sem.

Csak bemész egy rendőrkapitányságra és annyit szólsz

feljelentést akarok tenni, bántalmazásért vagy ha bántották igazán lehetne annyi eszed hogy ez NEM KÉRDÉS!

Fel kell jelenteni nyugodtan! A másikat megidézik ujjlenyomatot vesznek tőle lefotózzák, és a perköltséget a vesztes azaz a bántalmazó fogja fizetni, hajrá!

2010. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A rendőrségen lehet feljelentést tenni papír nélkül is. Nekem is volt egy esetem, amikor papír nélkül történt a feljelentés, mert az orvosi papír még nem érkezett meg. A rendőrség kikéri a papírt utólag, de ezt igyekeznek elkerülni, mert plusz munka nekik(nem én találtam ki, ott mondták), pedig a rendőrségnek ez ingyenes, neked meg xezer Ft.
2010. máj. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A leírtak alapján ez (a csonttörés miatt) valszeg súlyos testi sértés. Bemész a legközelebbi rendőrőrsre, és addig nem jössz el, amíg írásban (részletesen kifejtve a körülményeket, a szemtanú elérhetőségét, esetleg a tettes nevét) feljelentést nem tettél, aminek másolatát (ellenjegyezve) a kezedbe adják. Mikor megvan a látlelet, azt is csatolod. Ha a rendőrök nem foglalkoznak az üggyel, panaszt teszel. Ha vmi nem világos, nyugodtan keress meg.
2010. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. máj. 29. 18:45
 5/5 clint ***** válasza:
Amennyiben még szemtanu is van pláne, hogy tehetsz feljelentést....
2010. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!