Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok a Statisztikai...

Köteles vagyok a Statisztikai Hivatal kérdezőjének válaszolni?

Figyelt kérdés

Tegnap (Pünkösd hétfő) egy modortalan nő letámadott a házunk előtt,amikor indultunk és mondta,hogy ki kell töltenünk egy kérdőívet.Mondtuk,nem érünk rá,vagy jöjjön később,vagy hagyja itt.Erre ő:nem is tudjuk,mik a kérdések,különben is,hova megyünk és mikor jövünk haza,stb.Az utolsó csepp a pohárban az volt,amikor leteremtett,hogy nem tud bejönni a kutyától hozzánk!


Szívesen kitöltöttük volna,ha nem ilyen hangnemben beszélt volna!

De elpanaszkodtam másoknak és hihetetlen történetek meséltek,milyen pofátlanul tolakodik be mások otthonába reggel fél 8-kor,amikor még pizsamában vannak,vagy amikor az újszülött csecsemő ordít az anyja kezében..


Gondolom,teljesítményre fizetnek neki...


2010. máj. 25. 08:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Mint irtam, nem vagy köteles azonnal beengedni, megbeszéltek egy időpontot és kész.

Nem tudom, ettől miért lennék elfogult..

Azt is irt, hogy ha nem megfelelő a stilusa, akkor jelentsd és ne engedd be, küldenek mást.

Biztos ezért vagyok elfogult...

Na, mindegy...

2010. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
ha egyszer beengeded őket,soha többet nem hagynak békén
2010. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Egyébként még csak nem is közfeladatot ellátó személy, mint valaki írja.

Egyáltalán nem vagy köteles beengedni, se válaszolni neki.

2010. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Próbáltam utánaézni, milyen témában kérdezhettek téged, hogy kiderüljön, hogy köteles vagy-e beengedni.

Amennyibenaz összeirást törvény irja elő, úgy a válaszadás kötelező, a törvény azt is előirja neked, kötelez rá.

Szóval, milyen témában akart kérdezni?

2010. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
ha nem népszámlálásról van szó,nem vagy köteles válaszolni
2010. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

ma 11:01, ilyen csak a 10 évenkénti népszámlálás.

A legutóbbinál én pl. nem voltam otthon, de abból se volt nagy baj, küldtek egy levelet, hogy köteles vagyok válaszolni, különben x forint bírság, menjek be az önkormányzathoz. Bementem, válaszoltam, ennyi. Szóval nem büntetnek rögtön.

2010. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
10:27 értsd már meg, hogy magánszemélyeknek nincs adatszolgáltatási kötelezettsége (kivéve, ha adószámos magánszemély, de akkor nem kérdezőbiztos megy hozzá ki)...kivétel ez alól a népszámlálás, de még ott is tagadhatsz meg választ bizonyos kérdésekre
2010. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá,hogy megnézem a KSH honlapján,hogy van-e olyan,hogy kötelező megválaszolni,de magánszemélyekre vonatkozóan nem találtam!


Amúgy mezőgazdasági témakör lett volna és azóta nem hívott a hölgy!

2010. máj. 25. 11:27
 19/23 A kérdező kommentje:
Az első válaszadótól kérdezném,hogy te is a KSH megbízásából töltettél kérdőívet?
2010. máj. 25. 11:31
 20/23 anonim ***** válasza:

Igen, a mikrocenzusos kérdőivet, amit kötelező volt természetesen megválaszolni.


Egyébként a KSH-nak fut most egy adatgyűjtése mezőgazdasági témakörben, azt törvény szabályozza és kötelező válaszolni, nem tudom, hogy mint magánszemélyt kerestek-e téged, milyen értelemben van közöd a mezőgazdasághoz. Ezt te tudod, de gondolom nem hobbiból kerestek pont téged.

2010. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!