Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok a Statisztikai...

Köteles vagyok a Statisztikai Hivatal kérdezőjének válaszolni?

Figyelt kérdés

Tegnap (Pünkösd hétfő) egy modortalan nő letámadott a házunk előtt,amikor indultunk és mondta,hogy ki kell töltenünk egy kérdőívet.Mondtuk,nem érünk rá,vagy jöjjön később,vagy hagyja itt.Erre ő:nem is tudjuk,mik a kérdések,különben is,hova megyünk és mikor jövünk haza,stb.Az utolsó csepp a pohárban az volt,amikor leteremtett,hogy nem tud bejönni a kutyától hozzánk!


Szívesen kitöltöttük volna,ha nem ilyen hangnemben beszélt volna!

De elpanaszkodtam másoknak és hihetetlen történetek meséltek,milyen pofátlanul tolakodik be mások otthonába reggel fél 8-kor,amikor még pizsamában vannak,vagy amikor az újszülött csecsemő ordít az anyja kezében..


Gondolom,teljesítményre fizetnek neki...


2010. máj. 25. 08:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Igen, köteles vagy.


Ha nem tetszik a viselkedése, akkor jelentsd be és már ki is rúgták és küldenek mást.


Természetesen nem vagy köteles pont akkor beengedni, megbeszéled vele, hogy bocs, dolgod van, jöjjön vissza 10-kor, két nap múlva, vagy bármi ilyesmi. Tehát egyeztess egy másik, neked megfelelő időpontot. Ő pedig szépen visszajön.

Én is csináltam ilyen munkát diákként, egyébként elég jól fizet, persze nem öröm, ha mindenhová többször vissza kell menni, hiszen egy utcát egy napra tervez, aztán a többi újra menetel már nem éri meg természetesen, de hát sajnos ez van.

Ne hidd, hogy egyébként olyan nagy öröm ez, volt, ahol végig álltam, mert MINDEN kutyaszaros volt, az összes szék is, igy inkább állva töltöttem a papirokat és hányingerem volt végig, pedig nem vagyok kényes tipus...

Volt, ahol nagykéssel fenyegettek, ezt jeleztem a főnököknek, aztán megodották egy nálam rutinosabb kérdezővel meg a rendőri kisérettel...

Szóval ő csak a dolgát végzi, ő is csak EMBER, viselkedj vele úgy...

2010. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Hivatalos állami (vagy vallásos) ünnepeken nem vagy köteles beengedni. Az első válaszoló túl elfogult.
2010. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
59%

nem vagyok köteles!!!

se ünnepen se más alkalomkor

2010. máj. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Természetesen normálisan viselkedtem vele,annak ellenére,milyen lekezelően beszélt velünk!

Amúgy a szomszéd utcában lakik és a telefonszámunkat is megadtuk,hogy időpontot tudjunk egyeztetni.

Már válaszoltam egy hölgy kérdéseire pár éve,tehát nem zárkózom el a válaszadástól és gondolom,nem lehet egyszerű a munkája.Én rettegek a kutyáktól,megérteném a gondját,de mondhatta volna azt is,hogy nem mer bejönni,zárjuk el addig a kutyát,de éppen csak azt nem mondta,hogy merünk állatot tartani,pedig ő nem is szereti őket!!


Szóval a hangnemmel volt a problémám és nagyon dühös voltam,mert se az adománygyűjtők,se a mérőóra-leolvasók nem beszéltek még így velem,pedig ők is a munkájukat végzik!

2010. máj. 25. 09:20
 5/23 anonim ***** válasza:
53%

én ha telefonon kérdezősködnek is elküldöm a francba őket.nemhogy személyesen!!!

EGYÁLTALÁN NEM VAGY KÖTELES válaszolni!!!!

2010. máj. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is!

Sejtettem,hogy nem vagyok köteles,mert ezek szerint csak azokkal tölteti ki,akiknek nincs kutyájuk,vagy az adott pillanatban a kapuban állnak,amikor ő arra sétál!

És nem is az ünneppel lett volna a gond,bár abból sejtettem,hogy nem órabérben dolgozik!

2010. máj. 25. 09:23
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
az első hülye, semmikor nem vagy köteles válaszolni, beengedni meg pláne, ha bejön vagy megpróbál kihívod a rendőröket, azok jobb belátásra bírják...ha erőszakoskodik és próbál feltartóztatni, szintén hívhatod a rendőröket
2010. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%
ja kihagytam: akinek köteles vagy válaszolni az a népszámlálási biztos, de annak se vagy köteles azonnal
2010. máj. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mivel közfeladatot ellátó személy, csak a megverése tiltott, a fenébe küldése nem.
2010. máj. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jajhát:-)

Nem akartam a fenébe küldeni,csak valamire hivatkozni,hogy nem vagyok köteles beengedni és szívességet tettem volna,de mivel így viselkedett,hát köszönje magának!

Azt csak úgy magamban képzeltem el,hogy megfenyegetem,hogy hívom a járőröket:-)

2010. máj. 25. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!