Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alapbérhez milyen indokkal...

Alapbérhez milyen indokkal lehet hozzányúlni szerződésmódosítás nélkül?

Figyelt kérdés

Ha valaki fizetéskor csonkán kapja a pénzt, a cég elvett az alapbérből anélkül hogy bármilyen szerződésmódosítást aláírtam volna-akkor erre milyen indokot tudhat ráhúzni?

Mert a valós indok az az hogy állítólag nincs pénze a cégnek, és új szerződést akart aláíratni az emberekkel. Mikor tapasztalta hogy ezt nem tudja keresztülverni mert senki nem hajlandó neki aláírni, úgy döntöttek a cégnél hogy egy huszáros vágással akkor se fizetnek eddigi pénzt ha nem írták alá. És levontak az alapbérből.

Többen feldobtuk a céget az OMFF-nél és a NAVnál. A főnök most azon veri magát hoyg meg tudja idokolni a levonást. Kérdésem: milyen indok képzelhető el ebben a szituációban?

Én nem tudok ilyen indokot elképzelni. Mert az hogy nincs pénz az nem indok.

Meg azt se értem a főnök miért nem fogaj fel hogy ez az ügy már túljutott a helyi szinten így nem nekünk kell indokolni a levonást. Hanem a NAV/OMFF-nek.


2017. aug. 16. 07:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elég indok, hogy nincs pénz. A nincsből nem lehet fizetni.

Viszont lehet hitelt felvenni. Erre úgy lehet rábírni, hogy csődeljárást kell kezdeményezni (beígérni).

2017. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen indok, muszáj szerződést módosítani.
2017. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!