Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vendéglátós lennék de a nyári...

Balu14552991 kérdése:

Vendéglátós lennék de a nyári gyaksza nem jó mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 vagyok nyáron most éppen gyakorlatom van csak az utsó hónapba dobtak be engem mikor jóval előbb szerettem volna

4 hét a nyári gyakszának ideje de azt nem értem hogy más osztálytársaim is vendéglátosok és ők nekik csak pincér gyakorlatuk van + 1-2 ember kivitél akinek 3 hetet lekel húzni konyhán ami nagyon rossz van ellene módszer hogy nekem ne kelljen 3 hetet konyhán lennem a munka borzasztó az első nap kora reggel 6:30-kor már kezdődik és 14:00-ig pontosan tart megállás nélkül a cukrászdában ahol felszolgáltam ott 8:00-15:00-ig ami szerintem - 30 perc a konyha + 30 perc lehúzás a cukrászdában ráadásul csak napi 20-30 ember megy a konyhára vagy is a gyárba pedig több mint napi 150 ember ebédel és nekem kell álandoan mosogatni és 10-15 perc pihenőm sincs!!!


2017. aug. 11. 14:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg azt se tudom hogy mennyi pincér illetve mennyi konyhai gyaksza kell lennie mert ha kevesebb a konyhai gyaksza akkor legalább akkor lesz erre indokom!
2017. aug. 11. 14:35
 2/10 anonim ***** válasza:
Dolgozzál!
2017. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy kicsit még tűrnöd kell, de lebegjen az a szemeid előtt, hogy utána simán lelépsz az országból és itt hagyod ezt a rohadást! Gondolom ez a terv... Kitartást!
2017. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez az egész fos amit idenyomtál komolyan egy mondat volt?
2017. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedj meg a vessző és pont gombokkal, nem harapnak. Továbbá verd bele a fejedet a falba minden egyes "gyaksza" "utsó" és hasonló förmedvény után.
2017. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egy kicsit még tűrnöd kell, de lebegjen az a szemeid előtt, hogy utána simán lelépsz az országból és itt hagyod ezt a rohadást! Gondolom ez a terv... Kitartást!"


És utána külföldön már nem is kell dolgoznod, csak a zsebedbe adják a fizut hóvégén...


A gyakszi bepillantás a szakmai munka világába. Ilyen az élet abban a szakmában. Akkor kellett volna erre gondolnod, amikor ezt választottad

2017. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gondolom azért lennél vendéglátós, mert olyan a kompetenciád, ahogy egy mondatban ezt idesűrítetted. Sajnos akkor neked ez való azt kell hogy mondjam. Dolgozd le a gyaxit, hogy legyen papírod, aztán végezz egy másik OKJ-t. Lehet nem neked való a szakma. Más örülne, ha 14-kor szabadulna. Ilyen az élet mindenhol
2017. aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem a munkaidővel van próbléma és nem is azzal hogy nem szeretném de az hogy reggeltől-délig csak mosogassak az kicsit felháborító ezért kérdeztem hogy valójában ebbe a 4 hétbe mi tévő legyek? Szakadjak meg mert sajnos nem egy tányért kell elmosnom mint azt sokan hiszik hanem napi szinten olyan 1000-1500 cucot. Közülük beleértve mindent poharat, tálcát, alaptányért stb. amit megesznek helyesírásból pedig szar vagyok bocs
2017. aug. 11. 17:56
 9/10 A kérdező kommentje:
Még leakarom tenni ez útán a + 1 évet hogy valami biztosra alapozzak és váltok szakmát, mert ami ott megy az szörnyű senkinek nem ajánlom! Tudom mi a munka már ezen kívűl dolgoztám ugyan ebbe a szakágba de ekkora szar helyzet alig volt a gyaksza csak azért jó hogy fentartsák magukat a vendéglátó üzletek és egyéb helyiségek a gyakorlatosokkal! Hiszen miért is? Erre egy megoldás van könnyebb 15-16-17 éveseknek 20,000-25,000FT-ot adni + 4 embert felvenni aki egész hónapba robotól és szart se kap mint hogy normális emberet füzessenek meg aki 18+ múlt és a szakágba dolgozik csak neki nem adnak 200-300ezret ezért kimegy a p.csába ausztriába vagy németországba ahol a netto kereset 300e ft szakma nélkül hozáteszem Svájba 1M akkor miről is beszélünk?
2017. aug. 11. 18:04
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak ez a szakág sz.r mert például az egézségügyesek is robotolnak a/z 500-1000 FT-os óabérért cserébe. A politikusok lopkodják a pénzeket földeket vásárolnak és eladják külföldi cégeknek szerintem már a magyar termőföldek sem a mieink. De ha végzek evvel a szakmával akkor masszőr okj-t teszek le szerintetek az jó döntés kevés munkaidő van mőgödte de ahogy láttam nem nagyok a füzetések :/
2017. aug. 11. 18:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!