Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyereket várok, de nem vagyok...

Gyereket várok, de nem vagyok házas. A gyerek kinek a vezetéknevét kapja?

Figyelt kérdés
Azt szeretném hogy az apja nevét kapja, ehhez házasság nélkül milyen papír kell? Apasági nyilatkozatot kell aláírni? És ha nem hajlandó rá az apa például? Nem akarom hogy az én vezetéknevemet kapja és örökre csúfolják hogy nincs apja. Ha az apuka nem hajlandó nyilatkozni az apaságról akkor mi a teendő?
2017. aug. 11. 11:22
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Mert ő az apja! Azért. Olyan nehéz ezt elfogadni indoknak??
2017. aug. 11. 16:29
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem nehéz, csak se a többség, se a törvény nem a te oldaladon áll ebben, a többség számára érthetetlen, a törvény szerint meg nem jogos ez az igényed.
2017. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Andizsuzsi ***** válasza:
49%
Ha az apa nem hajlandó apasági elismerő nyilatkozatot tenni és te sem kéred az apaság megállapítását, akkor képzelt apa kerül bejegyzésre. Ebben az esetben te választhatsz nevet, akár az apáét is.
2017. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%
Tökmind1 hogy minek nevezik, fattyú lesz a kölyök. Hagyd már békén azt az embert, úgyse tudod kényszeríteni rá, hogy a nevét adja a kölyködnek.
2017. aug. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!