Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyereket várok, de nem vagyok...

Gyereket várok, de nem vagyok házas. A gyerek kinek a vezetéknevét kapja?

Figyelt kérdés
Azt szeretném hogy az apja nevét kapja, ehhez házasság nélkül milyen papír kell? Apasági nyilatkozatot kell aláírni? És ha nem hajlandó rá az apa például? Nem akarom hogy az én vezetéknevemet kapja és örökre csúfolják hogy nincs apja. Ha az apuka nem hajlandó nyilatkozni az apaságról akkor mi a teendő?
2017. aug. 11. 11:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
22%

Apasági nyilatkozat elég.

Attól, hogy nem írja alá, te még bemondhatod a nevét az anyakönyvbe (mindenképp írnak valamit az apa helyére), de ilyenkor nem tudom, a névviselés hogy van. Legrosszabb esetben DNS teszt, és utána megváltoztatod a gyerek nevét.

2017. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%

Ha az apuka nem hajlandó a nevére venni, meg nyilatkozni az apaságról BIZTOS, hogy nem tisztelném meg azzal, hogy a gyerek az ő nevét viselje. Inkább adnám pl nagyszülőjét, de szerintem semmi baj nincs azzal, ha az anyukája nevét kapja.

Ismerősöméknél amikor született a kicsi, az új házasságból, akkor ott helyben nem voltak hajlandó az új apuka nevére venni, pedig ott volt, és kitörték a balhét, hogy mi az hogy nem kaphatja meg az apja nevét a gyerek. NEM! Az anyakönyvvezető vagy ki, közölte, hogy nem hajlandó, hiszen a másik 3 gyereke már X, ezért hülyén nézne ki, ha a 4. Y lenne, ezért a volt férj nevét kapta, hiába volt jelen az apa. Na ez is jókora hülyeség :D

A előző férj nevét levetették a gyerekről, viszont mivel amúgy is "csúfolódós" neve van, az anyuka nevét kapta.

Ebbe semmi ciki nincs, főleg a gyerek felé nézve. Szerintem.

2017. aug. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
Előző vagyok, amúgy én nagyon sokszor nem értem, hogy amikor az apának egyszerűen nincs jobb szó, idióta vezetékneve van, akkor miért nem adják inkább az anyáét szerencsétlen gyereknek?? Amik csúfolható nevet. Pl: Géczi, Lőcsös, Szőrös stb.
2017. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeséget beszél az első. Apa csak akkor kerül az anyakönyvi kivonatba, ha az anya házas vagy van apasági nyilatkozat. Bemondasra nem írnak be akármit. A gyerek születése után ha nincs apasági, a gyamhivatalban lehet képzelt apát bejegyeztetni, ennek egyik alap feltétele, hogy a kapzelt apa még véletlenül se legyen létező személy.
2017. aug. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Második is marhaságot beszél. Egy házasságból, azonos szülőktől származó gyerekek neve nem lehet különböző. Más szülőktol származó gyermek más nevet kap a feltestvereitol függetlenül
2017. aug. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%
Félre írtam, mert nem volt a másik apa a férje! Csak együtt éltek. Az előző volt a férje, akivel már válófélben voltak. De a válás ideje alatt, hiába jelent meg az új apa nem voltak hajlandók bejegyezni.
2017. aug. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már semmi ciki sincs abban sem, ha az anya nevét kapja a gyerek, tök elfogadott házastársak esetén is, ha pl. apuka neve nem szimpatikus.
2017. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%

Na 2 és 6-os, akkor nem azért kapta az ex nevét a gyerek, mert a tesóinak is az a vezetékneve, hanem mert az a törvény, hogy bárki is a biológiai apa, házasság alatt fogant/született gyerek mindig a férj nevét kapja.

SZomszédomban is így volt. 3 gyerek apukájával válófélben volt anyuka, és az új élettárstól lett egy 4. gyerek. Az is a férj nevét kapta, és 1 évbe telt, mire sikerült a biológiai apát bejegyeztetni, és a nevére írni a picit.


Kérdező: nem a név miatt fognak valakit csúfolni: nővérem ikrei is az édesapjuk nevét viselik, nővérem meg az új férj nevét, és a kistesó is. Soha senki nem csúfolta őket, pedig elég "zabigyereknek" tűnnek. Csak hogy értsd (nem a valódi nevek, csak példa): Sógorom Horváth Gábor, nővérem Horváth Ágnes, lányok Kovács Adél és Kovács Zita, kistesó Horváth Zsolt. Senki soha nem tette szóvá, miért más a vezetéknevük... Pedig már 15 évesek, és 3 éves korukban történt az "apacsere".


Én meg árvaként nőttem fel, szóval hiába volt "apanevem", mégis apa nélkül nőttem fel. Soha nem csúfoltak, hogy nincs apám.

Amúgy még lehet apja a gyerekednek, névtől függetlenül, gondolom nem vonulsz apáca zárdába a következő 20 évre.

2017. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
6: ha csak válófélben vannak (vagy a válás után, ha a fogantatás még a házasság idején történt), akkor első körben a korábbi férj az apa, mindenképp. Utólag kell módosítani.
2017. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre:


1. Az apaság elismeréséhez elég az apasági nyilatkozat.


2. Ha az apa nem akarja elismerni, akkor a gyerek születése után a bíróságon kell indítani eljárást az apaság megállapítására, ennek költségeit a vesztes fél fizeti.


3. Az apaság elismerése nem elég ahhoz, hogy a gyerek az apa vezetéknevét kapja, ebbe neki bele kell egyeznie, ha nem teszi, akkor az anya nevét kapja a gyerek.


4. Az anyáéval azonos vezetéknév lehetséges házasságon belül is.


5. Emiatt senki nem fogja csúfolni a gyereket, de ha ennyire szégyelled azt, hoyg házasságon kivöl szülsz, akkor miért vállaltad így a terheséget?

2017. aug. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!