Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyereket várok, de nem vagyok...

Gyereket várok, de nem vagyok házas. A gyerek kinek a vezetéknevét kapja?

Figyelt kérdés
Azt szeretném hogy az apja nevét kapja, ehhez házasság nélkül milyen papír kell? Apasági nyilatkozatot kell aláírni? És ha nem hajlandó rá az apa például? Nem akarom hogy az én vezetéknevemet kapja és örökre csúfolják hogy nincs apja. Ha az apuka nem hajlandó nyilatkozni az apaságról akkor mi a teendő?
2017. aug. 11. 11:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
36%
Ha ennyire fontos neked, hogy senki se tudja meg, hogy fattyút szülsz, akkor minek estél teherbe házasság nélkül? Egyébként senkit sem érdekel, hogy TE mit akarsz, ha az apa nem akarja a nevét adni, nem kapja meg a gyerek, ennyi.
2017. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
10%
És ha nincs a nevén, nem fog gyerektartást se fizetni.
2017. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

"És ha nincs a nevén, nem fog gyerektartást se fizetni."


Ez azért nem egészen így van. Nem kell a nevét hordja a gyerek, ha bebizonyosodik, hogy ő az apa, bizony kell tartásdíjat fizetnie.


Kérdező, ha nem ismeri el az apa az apaságot, beperelheted. DNS vizsgálattal bizonyítani tudod, hogy ki az apja a gyereknek. Ez esetben tartásdíjra kötelezik. De arra nem, hogy nevére vegye a gyereket.


Amúgy fel nem tudom fogni, mi a gond azzal, ha a te nevedet kapja a gyerek. Házasságban élőknél is az esetek többségében ugyanaz a neve a gyereknek, mint az anyjának.


Ha nincs apja a gyerekednek, nyilván, neki rossz lesz. De másnak köze nincs hozzá.

2017. aug. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat ! (Nyilván azt az embert leszámítva aki fattyúnak nevezte a gyermekem) .


Engem egyáltalán nem zavar hogy házasságon kívül szülök, csak szeretném, hogy az apuka nevét vegye fel, ennyi.

2017. aug. 11. 13:21
 15/24 anonim ***** válasza:
46%
Te sok mindent szerethetnél, ettől még nem így működik. A gyerektartás az jár, hiszen az a gyerek érdeke, de a név az apa döntése. Egyetértek itt korábbi válaszolóval, hogy akkor meg kell nézni, kinek szülöd a purdét.
2017. aug. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Ok, hogy te szeretnéd...de az nem elég hozzá.
2017. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

"Engem egyáltalán nem zavar hogy házasságon kívül szülök, csak szeretném, hogy az apuka nevét vegye fel, ennyi." - és pont ez az, amire nincs befolyásod, a gyerek névviselése mindenkor a két szülő KÖZÖS döntése (házasságban is!), tehát az apa beleegyezése nélkül nem megy.

A névviseléstől teljesen függetlenek a szülői jogok és kötelezettségek.

2017. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ma már senkit nem csúfolnak azért mert nincs apja. Ha meg csúfolni akarják akkor attól, hogy a nevét adja apuka de nincs vele,attól még nem lesz apja. Egyébként sem ritka manapság, hogy anyuka nevét kapja a gyerek. Ezen totál feleslegesen aggódsz.
2017. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
6# így már más a szitu, de ne írj baromságokat. Nem azért kapta a férj nevét a gyerek mert hülyén hangzott volna az új pali neve, hanem mert ez a törvény. Ennyi. El kell válni mielőtt felcsináltatjuk magunkat mással és akkor nincs gond. Apasági nyilatkozat és máris az új pali nevét kapja a baba. Szerencsétlen volt férj.
2017. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem miért akarod egy olyan ember nevét adni a gyereknek aki le se szarja? Tán a szeretője vagy és ezzel akarod bosszantani? Borzasztó.
2017. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!