Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire vegyem komolyan a...

Mennyire vegyem komolyan a fenyegetést?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit.

Egy pitiáner ámde rettentően bosszantó ügy miatt kérnék tanácsot.

Valamikor tavasszal eladtam egy pár használt hallókészüléket, amit a jófogáson hirdettem meg. Azt tudni kell, hogy a készülékek eredeti ára 300 ezer ft volt, amit én 17 ezerért adtam el, ugyanis egy újat és jobbat vettem, és a régit már nem használtam, mert nekem nem vált be, túl sok volt a macera vele. Direkt áron alul adtam el, mert egyrészt nagyon kevés érdeklődő volt, másrészt nem nyerészkedni akartam vele. Egy idő után egy komlói "úriember" jelentkezett a készülékért, aki már a postakölséget is próbálta lealkudni, de mivel hogy más nem érdeklődött ezért eladtam neki egy megegyezett összegben. Az "úriember" meg is kapta a készüléket a pénz utalása után, majd később jöttek a panaszos telefonhivások, hogy az egyik készülék nem müködik, és hogy mi a teendő. Mielőtt én eladtam a készüléket, többször is felhivtam rá a figyelmét, hogy a készüléket nem probáltam már hónapok óta, ill szürő nélkül NE használják, ugyanis így könnyen eldugul. Ennek ellenére így használták, és jöttek a telefon hivások fenyegetések stb. Felajánlottam neki, hogy küldje vissza a készüléket, és akkor visszautalom a pénzét, mert a bunkó és primitív arrogáns hangnemére nem voltam kiváncsi ill nekem ennyit nem ér az egész. Közölte addig nem küldi vissza amíg én nem utalom vissza neki a pénzt, amibe én nem mentem bele, és innentől nem foglakoztam az "úriemberrel". Sajnos hiba volt, mert később feljelentett a rendőrségen, ahol én elmondtam, hogy mi volt majd visszautaltam két részletben a készülék árát. A pofon ekkor jött, hogy mivel ő szerinte én átvertem, a készüléket nem küldi issza, sőt kárpótlásért beperel. Mennyire vegyem ezt komolyan, ill ilyenkor ezt az embert mennyire veszi komolyan bármilyen bíróság rendőrség stb?



2017. aug. 4. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha ha ha.


vissza se adnám neki a pénzt, mond meg neki felejtsen el, hagyjon békén.


én sok mindent adtam már el interneten, most valaki megkeresne adjam vissza a pénzt mert ez meg az rossz, elhajtanám.


Mond meg neki elköltötted már a pénzt, hagyjon békén, eletted elittad stb.


Rázd le azt kész.

2017. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Már az is hiba volt hogy visszautaltad a pénzt neki,mert az se volt jogos.Használt készülékről van szó aminek nincs garanciája! Most röhög rajtad hogy mekkora balek vagy és még több pénzt akar kicsikarni pereskedéssel való fenyegetéssel. Gondolja majd átutalod neki a vigaszdíjat is,mert félsz hogy feljelent újra, és ebből a pénzből fog elmenni nyaralni. Hát csak azt tudom tanácsolni ne küldj neki több pénzt, ha akar beperel,de ott nem fog jól kijönni az ügyből abban biztos lehetsz. Sőt neked kellene beperelni mert nem adta vissza a készüléket!


Mindig vannak ilyen ügyeskedők és ha bejön nekik a dolog ingyen van nekik a cucc amit "vettek".

2017. aug. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már vissza kapta, mert nekem nem ér annyit, hogy egy idióta zaklasson, másrészt pedig ez az összeg nem vág a földhöz, leszarom még akkor is ha bebukom (tanulópénznek jó lesz), csak a perrel fenyegetést nem értem ill, hogy egyáltalán mennyire vegyem komolyan, ha már volt arra ideje és energiája, hogy elballagjon a rendörségre és feljelentsen egy ilyen pitiáner ügy miatt.
2017. aug. 4. 12:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Természetesen tőlem egy fillért sem fog látni, csak nem szeretnék egy ilyen baromság miatt az ország másik végébe biróságokra járni. Legyen boldog a szaros 17 ezer ft-jával, csak kopjon le rólam ez a parazita.
2017. aug. 4. 12:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vissza se utaltam volna neki. Pereskedjen csak szaros 15 ezer ft-ért ha ennyit megér neki. Csak amikor megkapja a több százezres ügyvédi számlát, már nem fog annyira vigyorogni.
2017. aug. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Perrel bárki fenyegetőzhet,az legális. Aztán ha beadja a pert ki kell perkálni az illetéket ezt ő is tudja.És azt is hogy eleve bukta az ügy.De bepróbálkozik hátha még meg tud fejni. Ha ennek ellenére beadja az ügyet a bíróságra akkor menned kell tárgyalásokra vagy ügyvéded megy helyetted. A végén ha veszít ,ami borítékolható, akkor ki kell fizetnie a költségeidet és a sajátját is persze . Más kérdés hogy nem fogja, és majd be kell hajtatni rajta az hótziher és az újabb macera..De a rendőrségre bemenni az ingyen volt neki, a bírósági polgári per az már pénzes játék ,ezért csak falsból fenyeget.
2017. aug. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"nem szeretnék egy ilyen baromság miatt az ország másik végébe biróságokra járni"


de ezt ki mondja, a fickó mondta?


Le kell rázni, elköltötted már a pénzt mond neki, jelenleg nincs pénzed, hagyjon békén.

2017. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A zaklatás miatt feljelenthetted volna s más miatt is.
2017. aug. 6. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!