Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyhogy "csak" 7 évet kap...

FFDP kérdése:

Hogyhogy "csak" 7 évet kap valaki emberölésért?

Figyelt kérdés

"Jon Nödtveidtet 1997-ben hét évre bebörtönözték egy 38 éves homoszexuális algír férfi, Josef Ben Meddour meggyilkolásáért. Nödtveid 2004-ben szabadult, majd az Embergyűlölő Luciferánus Rend (MLO) beavatott tagjaként, az alapító Nemidial Fráter Liber Azerate című könyve alapján kezdett tevékenykedni. "


Ez a 7 év csak nekem tűnik kevésnek, főleg ha ilyen természetű emberről beszélünk?


2010. máj. 23. 13:39
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként :)
2010. máj. 23. 17:00
 12/18 anonim ***** válasza:

A hét év itt kevés...de a körülményeken sok múlik...pl egyik fiú barátomat prostitúcióra kényszeríti az apja meleg férfiakkal...amikor belekezdett aznap meg akarta ölni az apját, de akkor még nem tudtuk miért...


A fiú nem tette meg...de keményen bántalmazzák a melegek, verik és késsel is nyomot hagynak rajta ezek az aktusok...szóval, úgy gondolom, hogy ez az ember, joggal ölte volna meg az apját...pláne, hogy ez az "apa" már évek óta bántalmazza a családot részegen...

2010. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
7 év átlagosnak mondható, függ az adott ország törvényeitől is az illető pszichés állapotától is. Beszéltem itthon olyan emberrel aki 7 embert gyilkolt meg és 20 évet kapott érte. az se sok ahhoz mérten, hogy nem véletlenből (Pl.: baleset) hanem szánt szándékkal tette.
2010. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:

Szia!


Röveden azzal kezdeném, hogy Hogyhogy csak most jutott eszedbe feltenni ezt a kérdést? Miért pont most érezted ezt fontosnak? Azért is kérdezem, mert akadt egy roppant kedves filmrendező, aki azután filmesítette meg a sztorit, hogy Jon meghalt.. érdekes nem?

Tudod a falra tudnék mászni, amikor az utolsó bolhafingból is Jon Nödtveidtet rángatják elő. Végülis ő már biztos nem tudja megvédeni magát. A halál béna metal fesztről, is sikerült egy olyan cikket írni, amiből varázslatos módon ez a "szörnyeteg" került elő...

Tudom én, hogy az emberiségnek kell egy bűnbak, akit lehet utálni. De szerintem lépjünk tovább. Az áldozat családja se örülne, ha még sok sok évvel később is ezt boncolgatnák.

Amúgy meg, tudod, halottról jót, vagy semmit!


Egyébként meg, ha annyira jól vagy tájékozódva, tudhatnád, hogy megbánta amit tett, és megváltozott a börtön évek alatt.

És végül, nincs semmi bajom a melegekkel és nem dícsérem a tettét és főleg nem tartom követendő példának...,de

egy nagyon tehetséges zenésszel lett kevesebb a világ.

Nos igen, amint az látható, eléggé fan vagyok. De az van.

2011. febr. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

1. Nem most kérdeztem, hanem tavaly májusban.

2. Egyetértünk, hogy a szentfazekak Metalfestes cikke kimondottan szánalmasra sikerült, hogy még az általam kimondottan szeretett Deathstarst is csak így tudták bemocskolni.

3. Ha jól tájékozott lennék, nem tettem volna fel kérdést.

4. A családjáról tudom. Volt szerencsém Emil öccsével többszőr is elbeszélgetni és remek embernek tartom és a bátyja felé is van egy nagy adag tiszteletem, mint zenész és annyira nem is ítélem el, mert nem is erre vonatkozott a kérdés, hanem, hogy vajon Skandináviában másképp működik - e az igazságszolgáltatás mint itthon.

Amúgy én is szerettem a Dissectiont és sátánista vagyok, szóval ilyen téren nincsenek előítéleteim és visszaolvasva sem találtam semmi bántót felé. És a fanság szerintem nem a pure elfogultságról szól, hanem a zene iránti tiszteletről.

2011. febr. 18. 17:04
 16/18 A kérdező kommentje:

"főleg ha ilyen természetű emberről beszélünk?"


Talán ez tűnhetett csúnyának, de az biztos, hogy a pasi nem volt egy matyóhimzés. De ezt ugyebár te is leírtad.

2011. febr. 18. 17:06
 17/18 anonim válasza:
Valamiért úgy érzem, hogy ismerlek... de lehet hogy tévedek.
2011. márc. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Azért kapott "csak" 7 évet mivel nem gyilkosságért itélték el hanem gyilkosságban való bűnrészesség miatt. Az egészet szerintem csak a média nagyította fel. Érdemes utánnaolvasni hogy hogyan is alakult át az egész sztori. 2004-ben a Metal Hammer nevű magazinban még így írtak a szabadulásakor: "7 évet töltött egy svéd börtönben, miután bebizonyosodott hogy részt vett egy algériai homoszexuális férfi meggyilkolásában" majd nemsokkal a halála után már ezt írták róla a Metalnews-on: "1997-ben elítélték egy 37 éves algériai homoszexuális férfi meggyilkolásáért".Bárhogy is nézem a kettő nem ugyanaz. Amúgy nem bánta meg a tettét, a börtön csak még erősebbé tette és igaz sátánistaként halt meg. A mai napig érezhető a Dissection hatása a zenékben, attól függetlenül hogy ezt sokan nem híresztelik.
2011. ápr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!