Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszamenőleg kifizettetik?

Visszamenőleg kifizettetik?

Figyelt kérdés
Sziasztok ha tegyük fel nem dolgozom három hónapig és nem is tanulok szóval nem vagyok jogosult tb-re és nem is fizetem de mellette nem is megyek orvoshoz és nem részesülök állam által támogatott kezelésben akkor ha mondjuk a negyedik hónapban elmegyek orvoshoz de a negyedik hónapban már fizettem tb-t akkor az előző 3 hónapot kifizettetik velem vagy sem? Légyszíves csak az válaszoljon aki biztosat tud.

#fizetettik
2017. júl. 29. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A TB-t nem magadnak fizeted, hanem a közösbe. Független attól, hogy igénybe veszed vagy sem, mindig fizetni kell. Lakásbiztosítást se csak akkor fizeted, amikor leég a házad.
2017. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ebben az esetben 3 hónapra visszamenőleg kifizettetik velem?
2017. júl. 29. 23:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Több évre visszamenőleg is igen. De a járási hivatalba ingyen kapsz tb egy évre előre mindig. ha megigényled, kell hozzá igazolás a munkaügytől hogy nem dolgozol bejelentve. Meg ne legyen a neveden nagy értékü autó ilyesmi. Sokan nem tudják ezt sajnos, a hivatalok meg szeretik elhallgatni
2017. júl. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annó valami türelmi idő is volt, azaz ha x hónapig nem volt biztosításod abból y hónapot még nem kellett fizetni . De ez nálam évekkel ezelőtt volt nem tudom a mostani részletszabályokat
2017. júl. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!