Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi biztosította egy őskori...

Mi biztosította egy őskori törzsfőnök, egy ókori fáraó, egy középkori király és egy újkori miniszterelnök hatalmát?

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 16:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A törzsfőnök nem illik a sorba: A törzsi társadalom volt a természetes, a normális, igazságos és emberséges, ami SOK SZÁZEZER éven át állt fenn. Ehhez képest pl. a magyar osztálytársadalmak története alig ezer éves -- királyostól, miniszterelnököstől egyetemben. A törzsfőnököt a tisztelet, az érdem tartotta a helyén, a többit csupán a bírvágy, a terror, meg ilyesmi. Így:


1. A fáraók főpapjai azzal vetették alá a teherviselő tömegeket, hogy ha nem szolgálják ki az istenkirályt (és vele az arisztokráciát), akkor nem kel fel a Nap, jönnek a sáskák és elmaradt az áradás: éhendöglenek. Lásd: Fáraó c. film napfogyatkozás jelenete. -- Tehát a FÁRAÓK HATALMÁT a korabeli főpapok mutatványai és varázslatai alapozták meg.


2. A középkor érsekjei és dékánjai azt hirdették, hogy ez itt a Siralomvölgy és aki nem szolgálja a tőle nemesebbeket, arra a pokol kénköves lángja vár. Csak az üdvözülhet aki megadja a királynak ami a királyé --- ellenben aki nem ezt teszi, az eretnek és máglyára vele! Így végezték a katarok, vagy Husz Tamás is. A kor hitvitái a Biblia körül bonyolódtak. -- Tehát a Bús Ezer Év (1000-1945) KIRÁLYAINAK és gubernátorainak a HATALMÁT a papok átkai és az egyházi iskolák regulája tartotta fenn.


3. A Tudás Alapú Társadalom (a hetvenes évektől) észkombánjai és péhádésai azt hirdetik (és prezentálják 3D-ben), hogy a TUDÁSUK az megfizethetetlen! Aki nem hódol-adózik-jattol a zsenialitásuk előtt, annak a kölyke megbukik vizsgán, nem kap állást, nem megy ki érte a mentő -- azaz lemarad a Versenyben, nem kerül a(z ember)Piacra. Az ilyenekre pusztulás vár a szociáldarwinizmus vitathatatlan törvényei alapján. Ha elpofátlanodnak a prolik-komonisták és szembefordulnak az egyetlen üdvözítő Kapitalizmussal szemben: olyankor aztán elbuhan az atomreaktor (Csernobil), elszabadul az infláció (1988-1995) és megvadul a pápa (II. JÁnos Pál) -- minimum. Nincs már itt Biblia, csak dzsidípí vagyon. Korunk hitvallása már így hangzik: a szocializmus semmiképp sem fenntartható! Ebben mindenki, aki számít (van diplomája) egyetért: Toroczkai Lászlótól TGM-ig. -- Tehát a posztszovjet térségben uralkodó MINISZTERELNÖKÖK HATALMÁT -- a szellemi foglalkozású (pályákat kisajátító) családok -- ténykedése alapozza meg. Úgy mint az oktatás címén végrehajtott kíméletlen idomítás, vagy tájékoztatás néven nyomatott néphülyítés és uszítás.


Sivárabb is ez, mint az első kettő volt. Nincs már itt igazi vallás, csak antivallás: Luciferrel (Mao), Belzebúbbal (Lenin), egyéb alördögökkel (Rákosi, Ceausescu), meg az Andrássy út poklával és kénköves savazókádaival. Hol van ez a katolikus liturgia barokk pompájához képest? No és persze, a posztszovjet térség uralkodó osztálya -- azaz az agyonfizetett, diplomás ÉRTELMISÉG-- is sokkal sötétebb és aljasabb alakokból áll, mint az egykori kutyabőrös NEMESSÉG, a dzsenty: Noszty Feri és duhaj cimborái.

2017. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem bírok felfogni, hogy az objektív, történelmi tényekre alapuló kommentem miért 0%, amikor a minden objektivitást mellőző hozzászólások meg jobban lettek elbírálva.

Az utolsó válaszolónak jelezném: A történelemnek objektívnek kell lennie.


Azt már megértem, hogy a szájmenésem 0%-os lett, de aki mininálisan is ért a történelemhez, és nem csak "szerintem ez hülyeség, mert szerintem így és így volt" alapon műveli, az nem pontozta volna le az első hozzászólásomat. Konkrét tényt eddig asszem csak én írtam le. :)

Olvassatok történelemkönyvet, remek időtöltés!

Szép estét!

2017. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az alapelvek ugyanazok mindig mindenhol:


https://www.youtube.com/watch?v=rStL7niR7gs

(magyar felirattal)

2017. júl. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!