Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki büntethető ebben az esetben?

Ki büntethető ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Ugyebár viszonylag bevett gyakorlat, hogy fiatalok idősebbeket kérnek meg alkoholos és dohányárú megvételére. Ilyenkor kit terhel a jogi felelősség: az eladó, azt aki megvette, vagy a 18 éven aluliakat, akik elfogyasztják, illetőleg ezeknek a kombinált változata érvényes?

2017. jún. 2. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Senki.
2017. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, én is gondoltam, de egy haverommal fogadtunk, hogy akkor ez tényleg egy olyan kiskapu lenne-e, ami törvényileg egyáltalán nem támadható avagy sem. Én azt mondtam, amit az első, de mivel nem vagyok jogász, a haverom ragaszkodott hozzá, hogy indoklást is szerezzek. Kedves első, tudnál ilyesmivel szolgálni? :)
2017. jún. 2. 16:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó.

Ilyenkor nem az elsőnek kell bizonyítani, hogy nem büntetendő, hanem annak, aki azt állítja, hogy büntetendő.

Ez olyan, hogy ha haverod azt állítja, hogy vannak rózsaszín elefántok, akkor neki kell mutatnia, nem te fogod bizonyítani, hogy nincsenek :D

2017. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, akkor a kérdés átfogalmazva: esélytelen, hogy ő be tudja bizonyítani az állítását, igaz? Mert akkor nyertem. :)
2017. jún. 2. 17:23
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Ilyen esetben akkor történik büntetendö cselekmény, amikor az idösebb ember a 18 év alattinak ad dohányt vagy alkoholt, és elvileg ezért büntetendö.
2017. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egész biztos vagy ebben? Csak mert akkor sajna vesztettem... de persze csak akkor ha linkkel ezt alá lehet támasztani.
2017. jún. 2. 17:39
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem történik kedveském. Ha valamihez hülye vagy, legalább annyit tegyél meg, hogy nem írsz bele!
2017. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hajajj úgy látom ezt itt ennyien se tudjuk egyértelműen eldönteni. :D
2017. jún. 2. 17:46
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem büntethető senki. A felnőtt annyi cigit meg piát vesz, amennyit akar és annak adja oda akinek akarja.
2017. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Btk kiskorú veszélyeztetése
2017. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!