Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 14 évvel ezelőtt nagykamasz...

14 évvel ezelőtt nagykamasz koromban elkövettem egy betörést és kb 150. 000ft értékű dolgot tulajdonítottam el, büntethető vagyok e miatt?

Figyelt kérdés
Úgy hozta a sors, hogy ma megismertem azt, aki ellen elkövettem, és mivel azóta is bánom a dolgot és azóta anyagilag jelentősen tehetős vagyok, szeretném megpróbálni kárpótolni az illetőt, most az a kérdés, névvel, vagy név nélkül tegyem sunyin?

2017. máj. 5. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
lehet már el is felejtette.. ha nincs szüksége a pénzre sztem hagyd , de ha igen azért vagy 200 ezret adj neki névtelenül sztem
2017. máj. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Beszélgettünk egy autószerelőnél várakozva, és ott mesélte a sztorit, amiből magamra ismertem, anyagilag nem vágta földhöz az incidens, csak lelkileg viselte meg, nomeg sok kellemetlenséget okozott, hogy munkaszerződéseket is elvittünk meg számlákat.

Lényegében egy kis kocsmáról van szó, aminek az italkészletét pakoltuk ki, meg egy bőröndöt...

Én úgy gondoltam, az eredeti kárt megtoldanám 1 nullával.

2017. máj. 5. 11:38
 3/13 Szimeon ***** válasza:
100%
Jó sztori.
2017. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

egy nullával?:D Hát kétlem, hogy ha odaállítasz másfél millával, hogy azt mondaná, hogy "köszi a pénzt, de azért feljelentelek":D


Szépen elmondod neki, hogy ráismertél, bánod amit tettél és szeretnéd kárpótolni. A tízszeresét visszadni még úgy is nagy dolog, hogy azóta akkor a 150 nyilván többet ért, mint most.


Én vállalnám arccal a helyedben így.

2017. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ez is jó ötlet , de ha névtelenül írod azt azért mond el, hogy te tetted és bocsánatot kérsz stb.
2017. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám a pénzt és feljelentenélek az biztos.Bukjál te is már van miből.Amugy meg miért nem ügyvéddel tárgyalod ezt meg ha annyi pénzed van?Kiírod ide a gyk-ra amit sokan olvasnak.14éve 150000 forint nagyon sok volt,1500000-nál többet ért jóval.Mit számít ez már,vagy csak magad nyugtatod ezzel?Ki tudja mire kellet akkor az a pénz amit neked nem mondott el.Kezelésre egy beteg rokonnak,gyerekre,egy jó ötletre ami 14 év alatt sokkal többet hozott volna.Ez már nem derül ki soha,de ha elé állsz és elmondod neki azt értékelheti,de ne sunyi módón ahogy betörtél.
2017. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Betörésnél max. 10 év az elévülési idő, szóval ha feljelent, akkor se lesz semmi bajod.
2017. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
:D dehogy ért annyit 10 éve... nagyon el vagy tájolva...
2017. máj. 5. 11:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Életszerű sztori.

:-)

2017. máj. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem igazán érdekel, mi életszerű meg mi nem...

És igen, csak magamat nyugtatom, azthiszem ez nem kérdés :)

Amúgy nem sunyi módon törtünk be... nagyobb zajt nem is csaphattunk volna.. cdakhát lassúak a zsernyákok... de a fél falu kutyái minket ugattak, rejtély számomra, miért nem rendőrök ébresztettek már másnap engem meg havert... főleg, hogy a faluban a korosztályomból mindenki tudja, hogy mi voltunk... csak az "öregek" nem...

2017. máj. 5. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!