Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést zaklatás...

Tehetek feljelentést zaklatás miatt?

Figyelt kérdés
Először is, kiskorú vagyok, 17 éves, idén töltöm a 18-at. A problémám az, hogy a barátomnak folyton írogatnak kamu facebook profilról, ő maga konkrétan el is küldött a francba. Már 2 éve több internetes zaklatóm volt, édesanyámnak, barátaimnak, páromnak és nekem is írtak már. Eleinte felvettem, volt hogy erőszakosan fenyegetőzött. Betelt a pohár, szinte rettegek, hogy a szeretteimnek baja esik vagy nekem, valaki nagyon keresztbe akar nekem tenni. Mit tegyek? Szüleimnek még nem szeretnék szólni, előbb megvárom a barátom mit mondd, de csak este lesz elérhető munka után. Teljesen szét ver az ideg addig, nem tudok addig csak ülni és várni. Félek és kétségbe vagyok esve. Jogi tanácsadás pénzbe kerül? 17 évesként mehetek? Szüleimet sem szeretném emiatt pénzzel terhelni, ha lehetne a rendőrséget sem szeretném beleavatni barátom miatt. Vannak tippek, de konkrétumok nem. Eddig próbáltam simán csak figyelmen kívül hagyni, letiltani, hogy majd megunja/ák. Nem tudok így életem végéig élni, hogy tönkreteszik a magánéletemet, vagy kitudja még mit.. Nem gáz? Hogy a tinilány csak túlreagálja? Hogy működik egy ilyen eljárás, mit kell tenni, mondani, fizetni? Elkezdenek nyomozni, hogy ki lehet a tettes? És azután? Mi van ha elkapják és bosszút áll? Erőszak nem történt. Kérlk csak értelmes válaszokat írjatok, köszönöm szépen előre is.

2017. máj. 17. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiatalkorú, nem kiskorú.


Jól értem, hogy valaki létrehoz egy kamuprofilt, ami úgy néz ki, mint a tiéd, bejelöli az ismerőseid, és a nevedben furcsa dolgokat írogat nekik?


Hát én a helyedben nem titkolóznék. Facebookon megy ez a dolog? A kamu profilokat feltétlen jelentsd.

Akár posztolhatsz is egyet, hogy "itt ez a profil, engem másol, a nevemben írogat az ismerőseimnek. Jelentsétek és tudjátok: nem én vagyok az!" A szeretteid a TE szeretteid. Ha jelzed nekik, hogy utasítsák el minden profil közeledését, ami olyan, mint a tiéd, akkor tudhi fogják, hogy figyeljenek. Pl írjanak a mostani profilodnak, hogy "te direkt jelöltél be másik felhasználóról?" meg ilyesmi.

Az adatlapodat tedd olyanná, hogy aki nem ismerősöd, az ne lásson rólad semmit. Bár az ilyen zaklatók általában az ismerősi körből jönnek, de azért ez sem árt.


A szüleidnek mindenképp hamarabb szólj, mint a rendőrségnek. Tudnak segíteni, támogatni, akár lelkileg, akár egy esetleges ügyintézés folyamán.


Öhm, így első körben ennyi, ha írsz pontosabb dolgokat, hogy hogyan működik a dolog, talán tudok még segíteni.

2017. máj. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem lopják a képeimet, teljesen gagyi kamu profilokat csinálnak
2017. máj. 17. 16:10
 3/6 A kérdező kommentje:
számomra az is felháborító és éretlen, hogy a 22 éves barátom bedőlt egy ilyennek, és szép szavakkal illetett engem utána..
2017. máj. 17. 16:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet tudni mit kapott a barátod, minek dőlt be?
2017. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem, este fel 11 fele tud csak valaszolni
2017. máj. 17. 16:23
 6/6 anonim ***** válasza:

"Fiatalkorú, nem kiskorú. " kiskorú, nem áll bíróság előtt ;)


kérdező, igen tehetsz ismeretlen tettes ellen feljelentést, ha téged zaklatnak, a barátod meg akkor, ha őt

2017. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!