Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » "áthúzlak a kerítésen"kijelent...

"áthúzlak a kerítésen"kijelentésér fel akarnak jelenteni. Megteheti?

Figyelt kérdés
Idegennel szóváltásba keveredtem és méregből azt mondtam neki, hogy "áthúzlak a kerítésen". Ő fel akar jelenteni,polgári peres úton hogy megfenyegettem. A kijelentésem után kijött az utcára és szemtől szembe mondta feljelent és a felesége felvette kamerával a veszekedést. Megteheti? Mire számíthatok?
2017. máj. 1. 10:00
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
92%
Már miért ne tehetné meg? Mindenki azt jelent fel, akit csak akar. "A szabálysértési törvény szerint, aki olyan bűncselekmény elkövetésével fenyeget meg valakit, amely saját vagy hozzátartozója élete, testi épsége vagy egészsége ellen irányul, 1-60 napi elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható"
2017. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt értem, De nem életszerű a fenyegetés, ezt nem is nevezném fenyegetésnek.
2017. máj. 1. 10:24
 3/8 anonim ***** válasza:
A fenyegetès az fenyegetès, akkor is ha te nem annak szántad.
2017. máj. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
38%
Mindegy, hogy te minek szántad. Ha őt megfélemlítetted (és elhiheted, hogy ezt fogja vallani), akkor az fenyegetés. Legközelebb nem szájkaratézol.
2017. máj. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 árokpart ***** válasza:
37%
Milyen jelentgetős egy ország ez. Remélem a rendőrségen kinevetik majd a jelentgetésével. Egyébként ilyenekkel hála Istennek nem foglalkoznak.
2017. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Értem én, hogy nem látod okát a feljelentésnek, de azzal azért egyet értek, hogy sokkal kevesebb bántalmazás és erőszak lenne az országban, ha mernének lépni az emberek, és feljelentenék a bántalmazó felet. Tudom, hogy ennél komolyabb dolgok miatt sem jelentenek fel sokszor valakit, amiért tényleg az illető több év börtönt is érdemelne, de merni kell lépni.
2017. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor én is jelentsem fel, hogy halkan odasúgta elvágom a kutyám nyakát? De én nem vettem fel a beszélgetést.
2017. máj. 1. 13:42
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem viccből bünteti a törvény 150 ezerrel, meg börtönbüntetéssel azokat, akik halálosan megfenyegették a másikat. Egyszerűbb ha a törvény dönt, mintha ti rendeznétek el egymással. Nem tudom mennyire komoly a helyzet, szerintem most még tényleg nem kell senkit sem feljelentgetnie. Beszéljétek meg a dolgot.
2017. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!