Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szomszédom a nap 24 órájában...

Szomszédom a nap 24 órájában megteheti, hogy csapkod?

Figyelt kérdés
Elég sokat dolgozom, nőként fizikai munkát végzek. Amikor viszont itthon vagyok, a szokásos teendőket végzem, mosok, főzök, takarítok. Esténként megy a TV, de nem hangosan és max 22h-ig, de inkább 21h-ig. Legfeljebb hétvégén megy tovább és többet. Általában 21h-kor fürdök. Ezzel az életmódommal olyannyira zavarom a 160kg-os férfi és 140kg-os nő szomszédomat, hogy bosszúból nem hagynak aludni. Rengetegszer felcsapkodnak éjjel, nappal pedig ha itthon vagyok, azzal stresszelnek, hogy jönnek utánam és odacsapnak a falra, járólapra, radiátorra. A legszörnyűbb, ha éjjel csapkodnak, mert az alvó házban ez sokkal jobban hallatszik. Persze csak akkor csinálják mindezt, amikor a másik falszomszédjuk nincs itthon (most nem részletezem, hogy ezt honnan tudják..). A zajok, amit keltenek, egyetlen csapásból állnak, de éjjel akár félóránként koppint egy nagyot. Sajnos a telefonommal nem tudom rögzíteni, hiszen egy koncertfelvételt is sokkal rosszabb minőségben adja vissza, ahhoz képest ez a zaj pedig semmi. De a nyugalmam megzavarására éppen elég. Jogilag tudok ez ellen tenni valamit? 3 éve tart ez. Ha valaki idejönne meghallgatni, azt mondaná, véletlen, nem szándékos. Ha itt lakna, akkor tudná meg. Amikor jön utánam egyik helyiségből a másikba és odacsap. Minden áldott nap. Kövér, megkeseredett emberekről van szó. Tudom, hogy rengeteg az alvásigényük, de én erről nem tehetek, ettől nem mondok le a teendőimről. Nem értem, miért nem költöznek el, ha ennyire zavarom őket.
2017. ápr. 10. 20:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt megkérdezné valaki, hogy szóltam-e már.. igen! Szépen megkértem őket. De tagadják, hogy ők csinálják.
2017. ápr. 10. 20:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Csinálld ugyanezt , doboljatok az ejszaka közepén :D

Nagyon nem tudsz velük mit csinalni...

Átmész hogy ha mégegyszer előfordul rendörrel fogsz eljárni , kössetek komprumisszomit...

2017. ápr. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam már ilyesmivel, hogy késő éjjelig tévéztem pl.. De mivel a pasas nem dolgozik, szépen rákészül a következő éjszakára, egész nap alszik, míg én agyon dolgozom magam. Ha dolgozna, jó ötlet lenne.. Azt hiszem, kár is volt feltennem a kérdésemet, úgysem lehet mit kezdeni. A rendőrt sem tudom meggyőzni azzal, hogy egyet-egyet csap a szomszéd. Semmi bizonyítékom sincs. Még csak nem is hallja más. :(((
2017. ápr. 10. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy mélynyomót, vmi jó basszusos zenét tölts le és max basszon minimális hangerővel fordítsad a fal felé mielőtt elmész dolgozni. A hatás garantált; csak a dübörgést fogják hallani, de te ügye nem vagy otthon, ne fogják tudni, hogy mi az... és ha tudják is, ki nem sz*rja le?
2017. ápr. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél füldugót.
2017. ápr. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Füldugót ajánlom én is. Gyagyás emberekkel nem sokat tudsz kezdeni.
2017. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ne a telefonoddal próbálkozz hanem diktafonnal rögzítsd. Este bekapcsolod ( te aludj közben füldugóval), felveszi a csapkodásukat.
2017. ápr. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!