Jogilag azt el lehet intézni valahogy, hogy a leendő
férjem esetleges hitele engem ne terheljen?
Figyelt kérdés
Az anyjának van 2 Mft hitele, amit még kb 8 évig fizetni fog. Ha jól tudom, van rá életbiztosítás, de valamilyen ok miatt ez sem tuti bebiztosítás.
Ha egyszer majd fizetnünk kell a hitelt, mert mondjuk anyósom meghal, és nem rendezi neki az életbiztosítás, akkor természetesen fizetjük majd. De ha a hitel átvállalása után én elválnék a leendő férjemtől, a hitel egy része is az enyém lenne?
Nem akarok undorító nőszemély lenni, de más hitelét biztos nem fogom fizetni.
Az anyának a hiteléhez mi köze a leendő férjednek?
2017. ápr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
4/12 anonim válasza:
Nem. Amúgy az örökség különvagyon, ha pozitív ha negatív. Szóval ha feleség vagy ha nem, amit örököl ahhoz semmi közöd.
2017. ápr. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
5/12 anonim válasza:
Mondjuk itt alapban jobb lenne egy házassági szerződés. Ha az anyukája életében vállalja át a hitelt, akkor igen fele Téged terhel. Amennyiben meg várja amíg törvényesen megörökli akkor nem.
2017. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
6/12 anonim válasza:
Anyós életében nem "vállalhatja át" a hitelt a leendő férj, max felvehet egy új kölcsönt hitelkiváltásra. Az örökség pedig egyrészt különvagyon, ahogy írták is, másrészt csak a pozitív hagyaték értékének erejéig tarthat igényt a bank a kifizetésre, az örökös a saját vagyonával nem tartozik érte felelősséggel. A te nevedre semmilyen formában nem kerülhet az anyós eredeti hitele, az más történet, ha a férjed akar felvenni hitelkiváltó kölcsönt. Ennek a következményeit ki lehet védeni házassági szerződéssel, kérdés, hogy biztosan megéri-e neked hosszútávon ilyet kötni egy 2 milliós hitel miatt. Nem tudhatod, hogyan alakul az életetek a következő 10-20 évben.:-)
2017. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Azt is elmondhattátok volna csoronak hogy lemondhat az örökségről a kedves férjed ekkor valóban lemond a anyja házáról és hiteléről is. DE! Ha mondjuk az anyjának van 2 háza és abból az egyik fedezi a hitelt akkor nem éri meg lemondani az örökségről. De az a 2milió nem sok összeg szóval ha eladjátok az anyja házát 2 miliót elvesz a bank a többi meg a férjedé. Szóval még jól is jártok. Nem kell bepánikolni csak kicsit kéne utána nézni a dolognak de ne az itteni vélemények alapján hanem fogod magad azt elmész egy ügyvédhez.
2017. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 anonim válasza:
Még hozzá se ment a hapsihoz, de már a váláson gondolkozik.
Szép új világ.
2017. ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Mint ahogy írták is, örökölt adósság nem fog közössé válni. És (úgy érzem muszáj megemlíteni) a férj által örökölt vagyon is az ő saját különvagyonát fogja jelenteni.
2017. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
Ne hallgass azokra,akik ócsárólnak mert be akarod magad biztosítani! Utálom az ilyen " akkor ne is házasodj meg" hozzáállást....az hogy most minden rózsaszín,nem jelenti azt,hogy az is marad. Nekem pl örökségem van, amit én sem adnék oda egy válás esetén,mert azért az apám dolgozott meg,nem a párom. Természetesen amíg együtt élünk együtt élvezzük a javakat,nincs kisajátítás,de válás esetén semmi köze nincs hozzá. Ahogy neked sem az adóssághoz. Mert nem egy történetet láttunk már,ahol a kapcsolat a pénz miatt ment tönkre.
A témához amúgy: az előttem lévők jól mondják, nem muszáj az örökséget elfogadni. Ha elfogadod a javakat, az adósságot is el kell. Egy házért cserébe persze nem rossz "csak" két millió adósságot visszafizetni, de ebben az esetben a ház természetesen nem a tiéd lesz,ha szerződésben foglaljátok. Ahogy az adósság neked nem kell, a ház se lesz a tiéd (ha egyáltalán van ilyenröl szó)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!