Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 37 havi vízszámlával tartozik...

Pap László2 kérdése:

37 havi vízszámlával tartozik a bérlő?

Figyelt kérdés

Egy ingatlanom volt bérbe adva természetesen hivatalosan kereskedelmi célra való használatra. (presszó üzemelt benne)


Teltek az évek, majd a bérlő üzleti sikere múlni kezdett, a vállalkozása hanyatlásnak indult. Eleinte kisebb tartozásai lettek, majd azt fizette csak ki, amit muszáj volt, vagyis én is ha csak nagyon ugráltam, akkor kaptam bérleti díjat.

Felmondtam neki, majd a felmondást nem fogadta el, de ez most egyébként mindegy is.

Lényeg, hogy sikerült megszabadulnom tőle. Rengeteg pénzzel tartozik nekem, de mivel végül is csődbe ment, nincs semmije, nincs mit perelnem rajta. Azaz lenne mit, de azt sosem tudnám behajtani.

A gázszámlát is hátrahagyta, és már korábban leszerelték az órát, mint sikerült visszakapnom az ingatlan.

A villanyt is kikapcsolták, és végül ezért is hagyta el az ingatlant. Ha áram nincs, semmi sincs.


Na most jön az érdekes. A villanyt zokszó nélkül a nevemre írták, mint ahogyan a gázt is. Fel sem merült, hogy az adósságát rám vernék.

Más a helyzet a vízzel. A vízműveknél nem nagyon kérték a pénzt, nem nagyon pattogtak, tehát nekik egyáltalán nem fizetett már több, mint 3 éven át. 37 hónap alatt összesen 900 ezer forint tartozást szedett össze.

Rémisztő, de azzal fenyegetőznek, hogy ez az én károm, és majd nekem, a tulajdonosnak kell kifizetnem.


Kérdések a következők:

1: Ha a szolgáltató üzletszabályzatában 3 havi díjhátralék utáni kikapcsolás van, hivatkozhatok e arra, hogy ez végül is a vízmű hibája?

2: Azt írja a szerződés, hogy a tulajdonos készfizető kezes. És én ezt aláírtam. De a Ptk. leírja, hogy ha a kezes terhére a fogyasztó tartozást hoz létre, haladéktalanul értesíteni szükséges. Erre lehetne hivatkozni?

3: Azt mondják egyetemleges felelősség. Sehol sem olvastam ilyet, csak a szerződésben, de ott a fogyasztó, és a fizető felel egyetemlegesen. A tulajdonost nem említik.

4: A gázt, villanyt megtaláltam, hogy 2 év az elévülése. 37 havi vízből tehát csak az utolsó 24 havi lehet egyáltalán jogos?


Köszönöm előre is a válaszaitokat.


Laci



#rezsi #jog #tartozás #kezes #szennyvíz #egyetemes felelősség
2017. ápr. 8. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
ügyvéd
2017. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Laci, ez kicsit komplexebb dolog, és kimeríti az "ingyenes jogtanácsadás" tartalmi kereteit. Keress egy ügyvédet, adj neki 20-30k-t és elmondja fél órában, hogy mik a kilátások.
2017. ápr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!