Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a Ceu ügyével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 4. 15:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon érdekes.


Nem a CEU ügye, rajtuk kívül még huszonvalahány egyetemé. Akik nem tiltakoznak, hanem gondolom beszerzik a hiányzó papírokat.


Az egyetem szót még magyar főiskolákra is használják elég szabadon, de a CEU igazából tényleg nem egyetem. Nincs többféle kara, nincs alapképzés, csak továbbképzésféle.


Szerintem még a kezdőlépést is rég meg kellett volna lépni; bár voltak sürgősebb dolgok a hétköznapokban.


A reagálást a CEU elméretezte, az emberek pedig nem tudják, hogy mi mellé állnak, ha pártfogolják.

2017. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11es, az egyetem szót pont akkor használják tévesen, amikor a 3 éves BA képzésre mondják. Ugyanis az a főiskolai képzés. Az egyetemi képzés az az MA és ami fölötte van, És miután a CEU MA képzéseket csinál, így teljesen logikusan és jogosan hívható egyetemnek. A karok száma meg teljesen mindegy, nem attól lesz egy egyetem egyetem, hogy több karja van.


Az intézmények meg nem szereznek be semmiféle papírokat, hisz a törvény pont arról szól, hogy a kormánynak kell megegyeznie az anyaországgal az intézmény létjogosultságáról. Azaz az intézmények a kormánytól függnek.

2017. ápr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11-es: gondolom téged már régóta aggasztott a CEU jelenléte, alaposan utánajártál mindennek, ezért pártolod a mostani törvényhozást. Ugye?
2017. ápr. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11.-es!

vagy 200milliárdot kivontak a felsőokatatásból, az összes egyetem sínyli az orbán kormányt a CEU csak a szikra volt. Egyébként meg olvass filozófusoktol, meg okos emberektöl műveket, leírják hogy aki az oktatást támadja az az emberiséget támadja.

Örültem hogy nem éltem olyan időkben amikor fekete auto jött az embrekért. De most mikor a kollégiumban a rendőr házkutatást tart a diákoknál, meg nem létező szobaszámot jött "keresni" meg mikor kamerák vannak a rendőrautóban és ugy fürkészik a tömeget....

De van olyan ismerősöm aki még hisz az orbán kormányban, meg elhiszi hogy ez az ország jó úton halad, és ő mikor kitett egy képet a tüntetésről, alá írta hogy KIZÁRÓLAG FOTÓSKÉNT VOLTAM JELEN! -így, csupa nagybetűvel, mert gonolom ő is ugy érzi hogy valakinek/kiknek számot kell arról adnia hogy hol és miért volt jelen.

Most jön a demokrácia következő eleme, a civil szervezetek kérdése. Putyin gyerekei is svájcban laknak.

2017. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én meg voltam győződve arról, hogy eleve azzal a háttérrel kell, hogy működjön, mint, amit most elvárnak tőle.


Inkább az volt a kormány részéről átverés, hogy hagyták azt gondolni, hogy ugyanúgy működik, mint mások.


Ahol nincs alapképzés, az bizony továbbképző intézet, és nem egyetem. Van egyetemnek is továbbképző intézete, ami ott sem azonos magával az egyetemmel.

2017. ápr. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 MolotovPunk ***** válasza:
2017. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!