Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz akkor az örökséggel,...

Mi lesz akkor az örökséggel, ha nem találják meg az örököst?

Figyelt kérdés

Biztos különbség, hogy egyedüli örökös-e, vagy többen vannak, de vajon mit csinálnak mondjuk az ingatlannal, ha nem találják az örököst? Az ingóságot esetleg eladják, vagy tárolják?

És mi lesz akkor, ha több örökös van, és egyet nem találnak közülük?


Egyszer még régebben a családfakutatással kapcsolatban valaki mesélte, hogy véletlenül kiderült, hogy néhány oldalági rokon után örökölt valami hányadokat együtt a többi más oldalági rokonokkal, és meg is kapta több, mint 100 év után.

Persze ez földdel biztos nem lehet így, az államosítások miatt, csak házakkal.



2017. ápr. 1. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az állambácsira száll,és építenek belőle stadiont.
2017. ápr. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a hatályos jogszabályi rendelkezés szerint ha nincs se leszármazó sem annak leszármazója sem oldalági rokon sem felmenő és azoknak sincs leszármazója ( az h egyik sincs igen ritka eset) és ha nincs vér szerinti sem megjelölt örökös akkor állam-bácsira száll ahogy az előző hozzászóló mondta.

Ha több örökös van és az egyik ismeretlen helyen tartózkodik akkor előkerülésééig a többi örökösnek fenn kell tartani az őt megillető kötelesrészt/örökösrészt. és azt a az ismeretlen helyen tartózkodó követelheti.

Amennyiben semmi esély sincs arra h ujra előkerül és fel akarják osztani a részét akkor halottá nyilvánítási eljárást kell indítani

2017. ápr. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon érdekes.


Akkor igazából ha csak egy örökös van, és biztosan, akkor ha államosítani akarják, akkor jobb, nem keresni, vagy nem annyira, hogy meg is találják, ugye.


És akkor még az is előfordulhat, hogy én is halottá vagyok nyilvánítva valamelyik mellékági rokon házánál vagy földjénél -külföldön-, igaz?


És akkor szerencséje volt az embernek, akit nem halottasítottak az oldalági rokonok, és megkaphatta, amit örökölt.


Elég érdekes, nem? Vajon, hogyan, meddig kereshetnek egy örököst? Mert Mo-on egyszerű, nyilvántartás van. De sok országban nincs kötelező nyilvántartás, ott nem találnak meg senkit hivatalosan.


Ami még érdekes, hogy ez vajon összefügghet-e azzal, hogy milyen időhatárok kutathatók a családfakutatóknak?

Mert csak egyeneságiakat lehet kutatni a 100-60-30 -születés,házasság,halál- időn belül. Oldalágit csak ezeken a határokon kívül nézhet meg még rokon is.


Igazán kiváncsivá lettem. Nem anyagiak miatt, de milyen érdekes lenne, ha lenne egy-két közös házunk néhány másod-harmad-negyed unokatestvérrel. Biztos nem bánná az sem, aki benne lakik, ha néha ott nyaralnánk, segítenénk a fenntartásban, stb.



És vajon mi lenne, ha közben az államra szállt vissza, mert nem találtak meg? Vissza lehetne kapni? Esetleg közösen a többi távoli rokonnal, akiket ugyanúgy nem találtak.

2017. ápr. 2. 04:19
 4/4 anonim ***** válasza:

hát a törvény azért elég szépen rendelkezik e felett.Tehát az h az államra szálljon az örökséged az tényleg azt jelenti h senkid sincs és nem is hagytad senkire.

persze Magyarországon "könnyű" de más országban amikor nincs nyilvántartás ott lehet a törvények sem ilyenek.

ha jól tudom amúgy 3 évig keresnek örököst.

hát ha az államra szállt de időközben megkerültél akkor elviekben az államnak vissza kell adnia,de mint említettem ez olyan ritka eset h szerintem konkrétan még nem is fordult elő :D

tehát ha ilyen lenne biztos egyedi lenne a dolog

2017. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!