Facebook-os üzenetváltás, mint bizonyíték?
Ahhoz azt is kell tudnod bizonyítani, hogy ki volt a másik fél. Az, hogy a neve ugyanaz, kb semmit sem ér. Persze ha elismeri, az is egy bizonyíték.
2017. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 A kérdező kommentje:
Kösz szépen!
Eléggé személyes dolgokról van szó, amikről csak a peres felek, és a közvetlen környezetüknek van tudomása.
A bírók figyelembe szokták venni az ilyen bizonyítékkokat, ugyanolyan súlyuk van, mint például a
tanúvallásoknak?
3/10 A kérdező kommentje:
A másik fél fényképeket küldött magáról, és pár ismerőséről (a nevüket is megemlitette), tehát eléggé egyértelmű, hogy ő a másik fél.
Ez semmit nem bizonyít. Meg eleve Facebookos cuccokat kommenteket lájkokat megosztásokat NEM fogadnak el bizonyítékként.
2017. márc. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
Maga egy képernyőmentés semmiképp, azt bárki átírhatja. Viszont a bíróságok kérhetnek be indokolt esetben adatokat a Facebooktól is, mint ahogy bármilyen más cégtől, az már nevezhető bizonyítéknak.
2017. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
Kitörölheted vele... semmit nem bizonyít.
2017. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a válaszokat!
Végülis ez nekem jó, mert valszeg egy facebook-os üzenetben leirtak alapján tudna csak perelni :)
De attól még perelhet :D Pont ezt mondom, hogy ha fb üzenet alapján akarna perelni, akkor a bíróság kikérheti a tényleges adatokat a Facebooktól és az már fix, hogy bizonyíték, mert egy adatbázisrekord, nem egy sz..ros képernyőmentés.
2017. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
Elvileg nem, mert egy kisiskolás szerkeszt bármikor egy hamisítványt. Azonban lehetnek komoly, bonyolult perek, azért végül is a bíró dönt mit fogad el mit nem. Sokszor a bírógyakorlat és a jog is szembemegy egymással. Azonban ezzel bemenni és feljelenteni valaki, hogy pl húúú de csúnya dolgot csinált és itt egy fotó, max kiröhögnek, nem vádat emelnek.
2017. ápr. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
"Elvileg nem, mert egy kisiskolás szerkeszt bármikor egy hamisítványt. Azonban lehetnek komoly, bonyolult perek, azért végül is a bíró dönt mit fogad el mit nem. Sokszor a bírógyakorlat és a jog is szembemegy egymással. Azonban ezzel bemenni és feljelenteni valaki, hogy pl húúú de csúnya dolgot csinált és itt egy fotó, max kiröhögnek, nem vádat emelnek."
De mondom, hogy a bíróság kikérheti a szerver oldali adatokat, amiket a felhasználó nem szerkeszthet csak úgy át, mint egy html kódot, ami a saját gépére töltődik le.
2017. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: