Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez még ugye belefér?

Ez még ugye belefér?

Figyelt kérdés
Az még belefér a gyerekkori csínytevés kategóriába ha egy 16 éves gyerek konferenciabeszélgetésben összekapcsol két embert, azok meg nem értik a helyzetet? Mi van akkor ha valaki ettöl ideges és pl szívrohamot kap stb?
2017. márc. 10. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Még bele. Ha valaki ettől szívrohamot, kap, arra még a gyereknek a gondatlansága se terjed ki, ezért nem büntethető. Nem büntethető. de 16 éves fejjel azért nem kellene ilyen hülyeségeket csinálnia. Akkor esetleg büntethető lehet, ha tudja, valamelyik félnek olyan súlyos szívbaja van, amitől egy ilyen eset is halálos kimenetelű lehet., de fő szabály szerint belefér.
2017. márc. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez családon belül volt és egyik félnek korábban volt egy agyvérzése se szív problémája nem. Meg amúgy is tudták hogy én szórakoztam. De azért ilyentől agyvérzést nem lehet kapni
2017. márc. 10. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt már egyszer kiírtad:D


Hát 16 évesen nemigazán fér bele a "gyerekkori" kategóriába. Én inkább a telefonbetyárkodás kategóriába tenném a dolgot.

De felelősség nem terhel érte, maximum az elcseszett időért.

2017. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése, mi fér bele. Én nem azt mondom, ne tegye, hanem legfeljebb azt gondolom, sok még a nevelni való rajta, de már nem lehet. Elrontották. Hogy mi javítható még, azt pedig távolról és ismeretlenül megítélni nem lehet.
2017. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!