Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hagyatéki eljárás, öröklés,...

Hagyatéki eljárás, öröklés, letagadott pénz?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


Olyan érdekes szituációba keveredett a párom, hogy örökölt a nagymamája után, mivel az édesapja korábban elhalálozott sajnos, házrészt, viszont a nagynénje szót sem ejtett a közjegyző előtt, hogy volt bankszámlája, megtakarítása a nagymamának, körülbelül 8 millió forint. Az öröklésben a nagynénje 1/2-ed, a párom és testvére 1/4 részekben az örökösök édesapjuk után. A nagymama szegényesen élt, nem költött semmire sem, nyugdíja több mint 100 ezer forint volt. Körülbelül egy éve mutatott teljesen véletlenül a nagymama egy bankszámla kivonatot amelyen akkor 6.900.000 Ft körüli összeg volt, de utána még földterületeket adott el, szóval csak becsülni tudjuk a 8 millió forintot összesen, de az sem kizárt, hogy jóval több. Sajnos a Nagynéninek volt meghatalmazása a nagymama jóvoltából a bankszámlához, amin a nagymama sok éve gyűjtögetett pénze volt. A nagynénje azt állította, hogy ezt odaadta neki ajándékba még élete során, amiről se papír, se pedig végrendelet sincs. Gyakorlatilag a párom számított a jogos részre, vállalkozás bővítésre fordította volna, és most látom, hogy össze van esve, egy álom veszett el, és a lendülete is gyorsan. Sem a párom, sem az ő testvére a nagynénitől az örökölt kis házhoz nem kapott a mai napig sem kulcsot, sem semmit. Nincs bankszámla kivonatuk a nagymama számlájáról, mert a nagynéni egész biztos vagyok benne, hogy módszeresen eltüntetett mindent. Szeretnék segíteni a páromon, de nem tudom hova induljak el.Kérdés, hogy mit lehet ilyenkor tenni, elveszett pénz, elveszett álmok, vagy van kiút?



#hagyaték #hagyatéki eljárás #hagyatéki vagyon #hagyaték elosztása #hagyaték letagadás #eltitkolt hagyaték #hagyatékból kihagyás #hagyaték szándékosság
2017. márc. 2. 23:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Okulásul írom meg mik a lehetőségek, hátha egyszer más is ilyen szituációba keveredik. Gyakorlatilag annyit mondott az ügyvéd, hogy mivel nincs egy bankszámla kivonatunk, Így csak a bíróság, vagy rendőrségnek adják ki adott esetben. Egyetlen választás van perre vinni, ami 2-4 évig is eltarthat, és jó eséllyel ami a páromat megilleti ugye 1/4-ed, és az 1/4-nek az 1/12-ed része a köteles rész. A mi esetünkben tételezzük fel 7 millió például a volt vagyon. 7 milliónak az 1/4-e: 1,75 millió Ft, és ennek az 1/12-e járhat, ami: 145 ezer Ft. Ez a magyar jog. Természetesen fennállhat az is, hogy a halál után lett kivéve, akkor az 1/4-ed jár, de ezt nem tudhatjuk. Meg lehet az évekig tartó pert kockáztatni, de arra is van esély, hogy a nagynéni azt nyilatkozza, hogy életében odaadta neki a nagymama, amiről semmilyen papír nem kell, akkor sakk matt, semmi nem jár. Jól vigyázzon mindenki mikor egy idős hozzátartozójuk egyik egyenes ági rokona hozzáférést kap a számlához !!! Ott tartunk, hogy nem indítunk pert, mert nem látjuk értelmét. Elveszett vágyak és álmok maradnak, de semmi baj a jó Isten szeme mindent lát. Aki kapzsi volt attól idővel többszörösen elveszi, amit ő is elvett másoktól.
2017. márc. 4. 22:59
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad meg, hogy a párod mennyire vett részt a nagymamája ápolásában, az ügyeinek az intézésében, az ezzel járó költségekben. Nem mondanám elegánsnak a nagynéni huzását, sőt!... de azért ez olyankor szokott előfordulni, amikor az idős ember gondozása egy darab hozzátartozóra szakad, a többiek pedig a temetés után bejelentkeznek a jogos örökségükért...
2017. márc. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Rendszeresen látogatta, ha kellett vitte vizsgálatokra, ha úgy alakult. Ellátásra nem szorult, az otthonba kerülésétől (amit a nagynéni szándékosan intézett, hogy ne kelljen gondoskodni a nagyiról) a nyugdíja fedezte az ott felmerülő költségeket. Amiből még maradt is az otthon pénztárában a halála után. Sokszor emlegette is a páromnak a nagyi, hogy neki nem sok van hátra, de gondoskodni fog róla. A párom sose kért pénzt semmiért amit vitt neki soha, és nem is várt ellenszolgáltatást. Ő úgy volt vele, hogy az 1/4 rész jár és nem több, ha egyszer úgy alakul.
2017. márc. 6. 01:24
 14/14 anonim ***** válasza:
A köteles rész nem 1/12, hanem 1/3. És köteles rész itt nem kerülne képbe, hiszen nem volt végrendelete, tehát a default azonos arányú öröklés lép életbe. (Lány 1/2, két unoka 1/4-1/4)
2017. márc. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!