Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogszabályok határozzák...

Milyen jogszabályok határozzák meg a magyarországi bankok területén viselhető ruházatot, kiegészítőket?

Figyelt kérdés
Vidéken élek,és 3 éve járok egy bankfiókba hetente.Most az utóbbi időben kezdenek problémák adódni.Egyszer az volt a baj,hogy sapkában ,kapucniban mentem be a bankba,utoljára csak egy napszemüveg volt rajtam,és nem szolgáltak ki ,pedig minden héten oda járok a bankba,ismernek.Arra hivatkozott az alkalmazott,hogy az ajtón ott van a felirat,hogy tilos napszemüvegben a bank területén tartózkodni,és mivel rajtam van a napszemüveg,ezért "rossz szándékot kell,hogy feltételezzen".Nem vagyok számukra ismeretlen ,nem értem ,hogy miért mondta ezt?Az ajtón egy bukósisak szimbólum van,ezért érdekelne a pontos ide vonatkozó jogszabály,hogy mégis hogyan van ez?

2017. febr. 9. 10:27
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Kicsit ízlelgesd a "közönség számára nyilvános magánterület" kifejezést. Google segít.

"Házirendről" (legalábbis egy részéről) tájékoztatva van azáltal, hogy adott szabályok láthatóak a bejáraton. Azzal, hogy belép, már hallgatólagosan is beleegyezik azok elfogadásába. Ha nem akarja figyelembe venni, akkor nem megy be.

Amúgy ezek ellenére is, ha megbeszéli ezt az ott lévő vagyonőrrel, akkor aligha fognak emiatt akadékoskodni. Mégha nincs is erről bármiféle irata.

2017. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

"Kicsit ízlelgesd a "közönség számára nyilvános magánterület" kifejezést. Google segít.

"Házirendről" (legalábbis egy részéről) tájékoztatva van azáltal, hogy adott szabályok láthatóak a bejáraton. Azzal, hogy belép, már hallgatólagosan is beleegyezik azok elfogadásába."


Kérlek!

Ne folytasd, mert bepisilek. :)

2017. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Látom a gúnyolódáson többre nem telik.

Elég szánalmas és gyerekes.

2017. febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Tehát jogszabály nincsen,viszont van a matrica az ajtón,amiből egyenesen következik mindez...nekem még mindig nem egyértelmű.Nem volt rajtam sapka sál kapucni ,ellenben egy napszemüveg igen,ami elég sötét lencséjű....egyébként első reakcióm az volt,hogy elmegyek és nyitok egy másik bankban számlát.....
2017. febr. 9. 19:07
 25/26 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el a szemorvoshoz, és kérj egy igazolást, majd azt mutasd fel az ajtóban álló biztonsági őrnek.

Amúgy meg mi van akkor, ha valaki szemüveges, és napszemüveggel kombinált szemüveget hord az utcán?

2017. máj. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Most ez komoly?

Amíg bent vagy letudod venni, ha pedig tényleg ennyire érzékeny a szemed, akkor menj el szemorvoshoz, aki ad róla igazolást.

Kit érdekel tiltja-e jogszabály? Vannak dolgok amiket el kell fogadni, hogy nem szabad.

2017. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!