Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogszabályok határozzák...

Milyen jogszabályok határozzák meg a magyarországi bankok területén viselhető ruházatot, kiegészítőket?

Figyelt kérdés
Vidéken élek,és 3 éve járok egy bankfiókba hetente.Most az utóbbi időben kezdenek problémák adódni.Egyszer az volt a baj,hogy sapkában ,kapucniban mentem be a bankba,utoljára csak egy napszemüveg volt rajtam,és nem szolgáltak ki ,pedig minden héten oda járok a bankba,ismernek.Arra hivatkozott az alkalmazott,hogy az ajtón ott van a felirat,hogy tilos napszemüvegben a bank területén tartózkodni,és mivel rajtam van a napszemüveg,ezért "rossz szándékot kell,hogy feltételezzen".Nem vagyok számukra ismeretlen ,nem értem ,hogy miért mondta ezt?Az ajtón egy bukósisak szimbólum van,ezért érdekelne a pontos ide vonatkozó jogszabály,hogy mégis hogyan van ez?

2017. febr. 9. 10:27
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
59%

"Természetesen minden hely előírhatja a használatával kapcsolatos feltételeket, mégha az akár közönség számára nyilvános magánterület. Dress code amúgy ismerős?"


Nem írhatja elő, csak akkor ha erre jogszabályi alapja van. Hát a bankoknak ilyen nincs.


A dress code meg a bank alkalmazottaira, nem az ügyfeleire vonatkozó ajánlás. Ajánlás és nem utasítás (!), amit azért érdemes betartani, mert a munkavállalónak megszüntetik a munkaviszonyát, ha nem tesz az ajánlásnak eleget.


Persze ha te mondjuk 70 éves vén szivar létedre piros magassarkú körömcipőben mész a bankodba ügyet intézni, csak mert az előírhatja (szerinted), akkor meg is érdemled.

2017. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy már írták, a szolgáltató a házirendben leírtak alapján korlátozhat.

Ennek annyi a jogszabályi alapja, hogy ő folytat ott tevékenységet, ő rendelkezik azzal a magánterülettel. Innentől kezdve kb bármit beleírhat, amit nem sért más törvényt, jogszabályt.


Egyébként őket kellett volna megkérdezni hogy ebben az esetben mit lehet tenni, bár nem értem miért nem lehet levenni a szemüveget míg azonosítanak.

2017. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
59%

"Ahogy már írták, a szolgáltató a házirendben leírtak alapján korlátozhat. "


Én meg már leírtam, hogy ez hülyeség.

Semmiféle jogszabály ilyet nem tesz a banknak sem kötelezővé, sem lehetővé.

Szép is lenne.

2017. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Nem írhatja elő, csak akkor ha erre jogszabályi alapja van."

Várom a linket, melyik ez a jogszabály és mely területekre ad kizárólagos lehetőséget.


Dress code-dal kapcsolatban pedig szerencse, hogy szövegértésben ennyire toppon vagy...

Voltál már valaha adott ruházatot megkövetelt helyeken, vagy oda is a szivárványos pólóban és szaros gatyádban állítasz be?



"És ha látsz az ajtón egy bukósisakot akkor neked támad egy olyan intuíciód,hogy akkor napszemüveget sem lehet viselni?"

Igen, valahogy egyértelmű bank esetén, hogy ezzel az arc eltakarását tiltják.

2017. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

"Én meg már leírtam, hogy ez hülyeség"


Csak elfelejted, hogy ez senkit nem érdekel.

A magánterülen is rúgóztál egy sort, közben meg annak számít.

De biztos jobban tudod, mint a bankok jogászai ;)

2017. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%

"És ha látsz az ajtón egy bukósisakot akkor neked támad egy olyan intuíciód,hogy akkor napszemüveget sem lehet viselni?"


Igen. Valószínűleg nem a motorosok meg autóversenyzök ellen irányul a dolog, hanem az ellen, hogy a személyazonosítás nem elvégezhető.

2017. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

"Várom a linket, melyik ez a jogszabály "


Milyen linket vársz? Épp ez az, hogy nem létezik ilyen jogszabály, ami a bankokat felhatalmazná arra, hogy meghatározzák az ügyfeleik viseletét.


"Igen, valahogy egyértelmű bank esetén, hogy ezzel az arc eltakarását tiltják."


Csak hát, a bankok nem tilthatnak semmit, kivált nem az ügyfeleiknek. Mert nem hivatalok, mindössze magáncégek.


"Voltál már valaha adott ruházatot megkövetelt helyeken,"


Mi vaaan???

2017. febr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Milyen linket vársz? Épp ez az, hogy nem létezik ilyen jogszabály, ami a bankokat felhatalmazná arra,"


De nincs is, ami tiltja.

A szerződésben, amit aláírt pedig valszeg benne van, hogy elfogadja a házirendet. Ha aláírta, hogy elfogadja azt, hogy nem mehet be bukósisakban, akkor nem mehet be. Ő maga nyilatkozott róla.

Ez ennyire egyszerű.

2017. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
52%

"A szerződésben, amit aláírt pedig valszeg benne van, hogy elfogadja a házirendet."


Elfogadja a házirendet.

Hááááát..., még ilyet! :)))))


Ha alá is írt volna ekkora baromságot, akkor is, semmis volna ez a kitétel. A bank mehetne anyjához panaszra.

A kérdező viszont mehet a bankfelügyelethez, vagy a fogyasztóvédelemhez ahol úgy alárugnak a banknak, hogy belesápad.

Ahogy a makkdonalds is megtudta, amikor a szoptatós anyát kidobták és erre elment a nyugati térre 100 szoptatós anya, megszoptatni, nem annyira a gyerekét, mint inkább a mukkdonaldsot. Sikerült is nekik. :)

2017. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Persze, majd te fogod eldönteni, hogy semmis :D Képzeld, van ahol alá se kell írni semmit, magával a jegyvásárlással automatikusan elfogadod.

Például ezért nem vihetsz be egy Szigetre ennivalót.

A fogyasztóvédelem meg akkor tud cirkuszolni, ha vitte a papírt, hogy neki szembetegsége van.

Addig hülyének fogják nézni.

Látom nagyon nehezen tudod elfogadni, hogy addig okoskodtál, még jól pofára nem estél.

2017. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!