Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogszabályok határozzák...

Milyen jogszabályok határozzák meg a magyarországi bankok területén viselhető ruházatot, kiegészítőket?

Figyelt kérdés
Vidéken élek,és 3 éve járok egy bankfiókba hetente.Most az utóbbi időben kezdenek problémák adódni.Egyszer az volt a baj,hogy sapkában ,kapucniban mentem be a bankba,utoljára csak egy napszemüveg volt rajtam,és nem szolgáltak ki ,pedig minden héten oda járok a bankba,ismernek.Arra hivatkozott az alkalmazott,hogy az ajtón ott van a felirat,hogy tilos napszemüvegben a bank területén tartózkodni,és mivel rajtam van a napszemüveg,ezért "rossz szándékot kell,hogy feltételezzen".Nem vagyok számukra ismeretlen ,nem értem ,hogy miért mondta ezt?Az ajtón egy bukósisak szimbólum van,ezért érdekelne a pontos ide vonatkozó jogszabály,hogy mégis hogyan van ez?

2017. febr. 9. 10:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Házirend van, mivel magánterület.

Sajnos mivel neked hatalmas megterhelést okoz levenni a tetves napszemüveget meg a kapucnit, így sajnos nem marad más választásod, mint meghatalmazással élni.

2017. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
De mi a házirend?És mi ennek a jogi alapja? Én nyitottam egy bankszámlát,cserébe nem lehet rajtam napszemüveg,ezt mondod?Én erről nem olvastam akkor semmit.
2017. febr. 9. 11:23
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

A házirendet ők maguk írják, mivel ővék a ki....ott bank.

A bank bejáratánál fel van tüntetve, hogy ez van, szal tájékoztazva vagy, voltál.

Most akkor mit sírsz?

2017. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

2017. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%

A bankok nem írhatják elő, hogy milyen ruházatban kell náluk megjelenni. Ilyen lehetőségük nincs.

A napszemüveg viselését sem tilthatják meg. Akad akinek érzékeny a szeme, pl. én is ilyen vagyok. De ettől függetlenül sem lehet olyan kitételt alkalmazni, hogy a bank ügyfélterében ki mit viseljen, vagy mit ne.

2017. febr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%

"A bankok nem írhatják elő, hogy milyen ruházatban kell náluk megjelenni"


Jah persze. Az iskolában is csak úgy hasraütésszerűen találják ki az egyenruhát meg egyebeket.

Na de én nem vitatkozok, látom megint agytrösztökkel van dolgom. :D

Menj be és mondd meg a magadét!

2017. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
52%

"Jah persze. Az iskolában is csak úgy hasraütésszerűen találják ki az egyenruhát meg egyebeket. "


Az iskolák állami fenntartású intézmények és az ott viselhető ruházatot jogszabályi alapon követelhetik meg, ha megkövetelhetik.

A bankoknak ilyen lehetőségük nincs. Nyitvatartási időben a bankok ügyféltere sem magánterület, egyébként.

2017. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ha NINCSEN JOGSZABÁLY,akkor engem max kiküldhetnek a kib...ot bankjuk területéről,szerintem !És nekem is olyan érzékeny a szemem,hogy minden bajom van,nem vagyok bűnöző,hetente oda járok,és mélyen sértve érzem magam a hivatali pattogás miatt,és NINCSEN KINT az ajtón ,hogy napszemüvegben nem lehet bemenni ,könyörgöm!
2017. febr. 9. 12:48
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Természetesen minden hely előírhatja a használatával kapcsolatos feltételeket, mégha az akár közönség számára nyilvános magánterület. Dress code amúgy ismerős?


"Arra hivatkozott az alkalmazott,hogy az ajtón ott van a felirat,hogy tilos napszemüvegben a bank területén tartózkodni"

Így nincs okod panaszra, hiába csak bukósisak van jelezve.

Bizonyára kutya jelzés is fel van tüntetve, de az se csak kutyára vonatkozik, hanem minden állatra. Ne légy ennyire korlátolt, hogy képtelen legyél felfogni.

2017. febr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
nem fogod fel,hogy nem hobbiból járok télen nyáron napszemüvegben?este sem bírom a mesterséges fényt,ha az erdőbe megyek kirándulni itt is kell, most is ahogy a monitort nézem szinte mindig viselek valamit,van emiatt kb. 6 speciális szemüvegem.És ha látsz az ajtón egy bukósisakot akkor neked támad egy olyan intuíciód,hogy akkor napszemüveget sem lehet viselni? Nekem EZ NEM EGYÉRTELMű:még egyszer kérdem: hol a jogszabály?
2017. febr. 9. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!