Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtönviselten lehetek szerződ...

Börtönviselten lehetek szerződéses katona?

Figyelt kérdés
Honvédek jogállásáról szóló 2012.CCV. törvény 31.paragrafus alapján a bűnügyi nyilvántartásban nincs kizáró ok, nincs foglalkozástól eltiltás se. Ez van a frissen lekért erkölcsiben. Jogilag büntetlen előéletű vagyok már 8 éve, akkor lettem mentesítve a hátrányok alól. Normális válaszokat várnék!

2017. febr. 2. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jogilag büntetlen előéletű vagy, akkor lehetsz.

Csak a feddhetetlenség lécét nem ugranád meg.

2017. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Pszichológia teszten nem biztos, hogy át fogsz menni.
2017. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló, ezt miért gondolod? Ennek már 15 éve, és nem évtizedeket voltam bent. Fiatalok voltunk és meggondolatlanok. Azóta természetesen fejben is felnőttem, munkából élek, normális életem van, megvan mindenem.
2017. febr. 2. 20:39
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves #2 es, nekem lett az egyik legjobb az iq tesztem, és a pszichológián se volt gond. Nem mindenki xar ember ám aki véletlen bekerült, te is bekerülhetsz még, egy baleset miatt is pl, ha valakit elütsz, és meghal, hiába nem a te hibád akkor is lecsuknak!
2017. febr. 23. 09:26
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérd ki az erkölcsi bizonyítványodat. Ha az tiszta akkor lehetsz katona. Ha nem akkor is megpróbálhatod max elutasítanak. Veszteni nem vesztesz semmit.
2017. máj. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocs már lekérted és üres akkor hajrá úgyis kell a katona a határra.
2017. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy abszolút hozzá nem értők milyen gátlástalanul szórják magukból a hülyeséget. Lassan tényleg felesleges bármit kérdezni itt, sokan annyit nem képesek felfogni, hogy a jog alapja a törvény. Ha azt nem ismered, akkor max. a véleményed mondhatod el, ami viszont a valóságban senkit nem fog érdekelni.


Kedves kérdező, ha Te megtaláltad a 2012. évi CCV. törvény 31. §-át, akkor láthatod a (2) bekezdés b) pontját, ami azt mondja, hogy nem létesíthető szolgálati viszony azzal, aki büntetlen előéletű, de bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen 1 évet meghaladó tartamú, végrehajtandó szabadságvesztésre ítélték, az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezmények alóli mentesülésétől számított 3 évig. Tehát ha Te 8 éve mentesültél, akkor már nyugodtan mehetsz katonának.


Egyébként majd egy olyan erkölcsire lesz szükséged, amibe azt kérdezed le, hogy ennek a törvénynek megfelelsz-e, de ezek szerint az is rendben lesz.

2017. máj. 28. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azóta már katona lettem, eddig nem volt semmi gond, remélem ezután se lesz mert szeretnék katonaként szolgálni
2017. júl. 5. 06:40
 9/12 A kérdező kommentje:
Újabb fejlemény, igaz hogy törvényileg megfeleltem, a munkámmal gond nem volt, de leszereltek mert megtudták, igazából meg se indokolták
2017. szept. 8. 16:44
 10/12 anonim ***** válasza:
Bár most tévedtem csak ide, a kérdés és a válaszok végigolvasása után csupán annyi jutott eszembe, hogy sajnálom a kérdezőt az azóta végbement változásért. Sok sikert a továbbiakra.
2017. szept. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!