Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetek magyar katona, ha...

Lehetek magyar katona, ha szlovák állampolgár vagyok, fe magyar nemzetiségu?

Figyelt kérdés

2016. máj. 17. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben van magyar állampolgárságod és bejelentett magyar lakcímed, akkor igen.
2016. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Viszont ha magyar állampolgár leszel megvonják a szlovákot.
2016. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szlovák állam polgár vagyok és Szlovákiában lakom

Hogyan lehet megszerezni és mennyi időbe tel?

2016. máj. 18. 22:27
 4/12 anonim ***** válasza:

# 3


Mivel Szlovákiában gondolom nem nagyon lehet beadni a papírokat, ezért elmész a legközelebbi magyarországi városba és a kormányhivatalba beadod a papírjaidat, hogy konkrétan mi kell, az biztos fent van valahol.


Szerintem úgy pár hónap kell, hogy utána elmehess letenni az esküt. Majd ha ez megvan bírsz magyar okmányokat is csináltatni. Meg ugye valahol be kell jelentsed magad a magyar lakcímre.


És mellesleg a magyarországi ügyiratok rendezése és papirológia olyan, hogy attól minimum agyf+szt kapsz. És is mikor mentem ide meg oda elrendezni az irataimat folyton Banános Joe-nak éreztem magam.

2016. máj. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

# 4


*Én is mikor

2016. máj. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszi. es hol van toborzo irodak?
2016. máj. 19. 21:22
 7/12 anonim ***** válasza:

# 6


Általában olyan helyeken ahol van laktanyájuk is. De szerintem a nagyobb városokban is van. Csongrádban tudtommal Szentesen és Hódmezővásárhelyen van (az utóbbiban biztos vagyok).

De a guglin biztos utána lehet nézni.

2016. máj. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Juliusz48 ***** válasza:
Azért először a toborzóirodával kellene kezdeni, mert nem akárkiből lehet katona, fizikai és pszichikai teszt is van a felvételin. Egyébként magyar anyanyelvűként elvileg jár az állampolgárság.
2016. máj. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi és Komáromba nincsen vagy ahhoz kozel?
2016. máj. 21. 23:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha föl akarod vënni a magyar állampolgárságot, ezëk këllenek:


[link]


Csak annak këll kitöltenie ezt, aki igényël névmódosítást:

[link]



[link]



[link]



-saját kezűleg magyar nyelvën írt önéletrajz



-2 db. (útlevél típusú) fénykép



-hitelës születésibizonyítvány-fordítás (= anyakönyvi kivonat fordítása)



-házassági bizonyítvány fordítmánya (ha más nyelven van kiállítva)



-ëgyik fölmënő nagy-magyarországi állampolgárságát bizonyító okirat (tëhát oly okirat, mëlyben szerepël ëgyik nagyszülőd/dédszülőd születési ideje és helye)



-anyukád vagy apukád (attól függően, hogy mëlyikük szülőjének okiratát használod) születési bizonyítványának hitelësítëtt magyar fordítása (mëlyből kiderül, hogy anyukád/apukád ama nagy-magyarországi szülőnek gyermëke).



-családfa (mëlyben lëvezettetik a kérelmező származása a volt nagy-magyarországi fölmënőjétől)



-------------------------------------------------------------------------



Tájékoztató az adatlap kitöltéséhez:

[link]



Kitöltési segédlet:


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!