Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg ennyire természetes...

Tényleg ennyire természetes fegyvert tartani?

Figyelt kérdés
Párom régen tartott fegyvert itthon. Mi akkor még nem voltunk együtt. Eladta. Valamelyik nap beszéltünk róla. És ő neki teljesen természetes az ha valaki fegyvert tart magánál. Önvédelem miatt. Apukája is hord magánál. Azt mondta a párom nagyon sok embernél van fegyver. Hát nem tudom. Nekem a szüleimnél nincs, és egyik ismerősöm se hord. Most akkor ez hogy van? Én személy szerint ellenzem és nem tudnám elképzelni hogy a táskámban pisztolyt hordjak.
2017. jan. 27. 14:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Éles lőfegyvert tartott itthon. Azt mondta azért hogy megvédje magát a betörőktől. De nem volt rá engedélye.

Teljesen természetesen beszélt a fegyverekről. De mint írtam nekem ez nem normális. Párom nyugodt ember, sose néztem volna ki belőle ezt. Sem hogy használná ha szükség lenne rá. Régen eljárt hobbiból löni is.

2017. jan. 27. 16:16
 12/14 llorTllorT ***** válasza:
50%
valószínűleg trollkodsz 😂 még az kéne ebben a kis nyomorúságos helyzetű otszágban ,hogy fegyvert adjanak az éh halállal küzdő bér rabszolgáknak 😂 bíztos van sok de nem hiszem,hogy ez annyira jellemző a magyarokra ,a lőfegyver.
2017. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 árokpart ***** válasza:
Igen most már elfogadottabb mint a rendszerváltás első éveiben. Riasztó és gázpisztolya szinte már csak annak nincsen aki nem akar. Éles lőfegyver inkább csak komolyabb üzletembereknek van szerintem, mert árban legálisan és illegálisan is nagyon drága. Általában aki egyszerű sima alkalmazott a magyarországi fizetésekből biztosan nem tellene rá.
2017. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Vadászoknál már nem újdonság, azon kívül pedig legálisan magas beosztású "naplopók" hordanak még.

Lehet persze engedély nélkül is válogatni sok típusból amit Szerbiából, Ukránból, Szlovákiából hoznak, csak ebben meg az a kockázat hogy soha senkinek nem szabadna mondani és mutatni, más különben ideje korán kopogtatnának házkutatás céljából.


Azért nem hordanak itthon pisztolyt, mert nem könnyű rá melósként engedélyt kapni, ebből kifolyólag meg le is tesznek róla sokan, mert nem lehetne úgysem arra használni amire való, másrészt nem kockáztatnak.

Viszont sok régi darab van az országban még magántulajdonban, egyrészt a Délszláv időszakból, sokat hoztak át.

2017. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!